Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğrencilerimizin Ufkunu Karartılar!

28.11.2009 23:25
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi: ''Öğrencilerimizin ufkunu karartan bir karardır'' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Danıştay'ın, YÖK'ün üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararının yürütmesini durdurmasıyla ilgili, ''Öğrencilerimizin ufkunu karartan bir karardır'' dedi.

AK Parti Turgutlu İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen bayramlaşma töreninde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Tanrıverdi ile Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan partililerle bayramlaştı.

Tanrıverdi, burada yaptığı konuşmada, Danıştay'ın, YÖK'ün üniversiteye girişte katsayı farkını kaldıran kararının yürütmesini durdurmasıyla ilgili, şunları söyledi:

''Meslek okullarında bir eşitsizlik uygulanıyordu. Anayasa'ya aykırı bir uygulama söz konusu. Bu uygulamayı YÖK ortadan kaldıran bir düzenleme yaptı ve Danıştay'a gitti, Danıştay'a takıldı. Eski sisteme, yani öğrenciler arasında eşitsizliğe yeni baştan prim veren bir karar. Bu karar, Türkiye'nin ayıbıdır. Özellikle öğrencilerimizin ufkunu karartan bir karardır. Danıştay, bu kararında doğru yapmamıştır.''

''Demokratik açılım'' sürecini başlattıklarını anımsatan Tanrıverdi, bu açılımı parti tüzüğünde belirttiklerini söyledi. Tanrıverdi, Türkiye'de sorundan söz ediliyorsa bunun demokrasi açığından kaynaklandığını belirterek, şunları kaydetti:

''Bildiğiniz gibi bu memlekette OHAL denen bir uygulama vardı. OHAL'i kimse kaldıramamıştı, biz kaldırdık. Olağanüstü hal olan bir yer Türkiye'den ayrı görülür. Biz Türkiyede ilk defa devrim niteliği taşıyan Cumhurbaşkanını halkın seçmesini sağlayan Anayasa değişikliğini yaptık. Rengi siyah olsun, beyaz olsun herkes birbirini kucaklamalı. Kendi içinde kavgalı olan bir Türkiye lider ülke olamaz. Komşularıyla kavga eden Türkiye lider ülke olamaz. Bakın biz geldikten sonra komşularımızla kavgalarımız bitti. Sadece kavga bitmedi, Suriye ile sınırları kaldırdık, Libya ile vize kalktı daha neler neler... Bundan sonra bu bölgedeki ülkeler ticari alışverişlerini kendi para birimleri ile yapacaklar. Rusya, Ermenistan, Irak, İran, Türkiye kendi para birimi ile... Ne doları, ne de avroyu kullanarak alışveriş yapacak. Kendi para birimin ile alışveriş yaptığın zaman bölgesel bir kalkınma meydana gelecek. Tabii ki bazılarının da uykuları kaçacak. Türkiye bölgesinde güçlü bir ülke.''

Bu haber toplam 1858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri