Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğretmen atamaları donduruldu

13 Eylül 2008 / 15:37
MEB, öğretmenlerin atamalarını yarıyıl tatiline kadar durdurdu. Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, atamaların durdurulmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla öğretmenlerin atamalarını yarıyıl tatiline kadar durdurduğu yönündeki kararı öğretmenler arasında karmaşaya neden oldu. Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, infiali önlemek için atamaların durdurulması ile ilgili bir açıklamada bulundu.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla özür grupları ve bazı istisnai durumu bulunanlar dışında kalan öğretmenlerin atamalarını yarıyıl tatiline kadar durdurduğunu açıkladı. Söz konusu açıklamanın öğretmenler arasında karmaşa ve tereddütlere neden olması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bir yazı göndererek, atama durdurma kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yalçın, gönderdiği yazıda, kararın halen yürütülmekte olan bazı atama ve yer değiştirme işlemlerini kapsayıp kapsamadığına yönelik tereddütlere neden olduğunu kaydederek, “Yayınlanan kılavuz hükümleri kapsamında belirli bir takvim çerçevesinde yürütülen iş ve işlemler ilgili genelge kapsamında değildir” dedi.

-OKUL İÇİ VEKALETEN YÖNETİCİLİK ATAMASI YAPILABİLECEK-

Yalçın, bu kapsamda, 2008 Yılı Öğretmenlerin İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu, Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Lisesi, Spor Lisesi, ile Her Türlü Anadolu Liselerine Öğretmen Başvurusu ve Atama Kılavuzu kapsamındaki atamaların hala yapıldığını söyledi.

Bilim, ve Sanat Merkezlerine Öğretme Atama Başvurusu ve Atama Kılavuzu'ndaki atama işlemlerin de hala sürdürüldüğünü belirten Yalçın, sınav sonucuna göre eğitim kurumları müdür yardımcılığına başvuru süreleri 24 Temmuz 2008 tarihi itibariyle sona eren ve başvurusu alınanlardan işlemleri bugüne kadar tamamlama nedeni anlaşılmayan ve halen işlemleri devam eden eğitim kurumları müdür yardımcılığına ilişkin atamaları kapsayan iş ev işlemlerin de söz konusu atama durdurma genelgesinin dışında kaldığını bildirdi.


Yalçın, öğretmen ihtiyacı okullarda ücretli öğretmenlik görevlendirmesi ile yöneticiliği boş bulunan okullarda aynı okul öğretmenlerinden yapılacak görevlendirmelere ilişkin işlemlerin de genelge kapsamına girmediğini kaydetti.

(ANKA)

Kaynak:
Bu haber toplam 1128 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri