Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğretmene Kıyafeti Nedeniyle Hakaret

27 Haziran 2008 / 13:17
Hatay İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Osmanoğlu’nun, vizite kağıdı almak için yanına gelen öğretmen, kıyafeti nedeniyle hakaret ettiği iddia edildi…
2007-2008 Öğretim yılında ücretli öğretmen olarak çalışan Ebru Aslan, 24.04.2008 tarihi itibari ile Milli Eğitim Müdürlüğündeki ücretli öğretmenlik görevinden ayrılmış ve 27.06.2008 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Hizmet binasına giderek rahatsızlığından dolayı vizite kağıdı almak istediği sırada, İl Milli Eğitim Şube Müdürü H.O. tarafından üzerinde giydiği kolsuz tişört dolayıyla hakarete uğradığını söyledi.
Eğitim Sen Hatay Şubesinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Ebru Aslan, “ Göz rahatsızlığımdan dolayı vizite kağıdı almak için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gittim, Şube Müdürü H.O.'nun odasına girdim çizgi film izliyordu. Evrakları verdim, sonra bana dönerek üzerimdeki kıyafetlere bakarak, ”Sen Milli Eğitim Binasına böyle mi geliyorsun ? Okula böyle mi gidiyorsun ? Sen 675’e tabi değil misin” diyerek hakaret etti.
Ben de şuan öğretmenlik yapmadığımı ve böyle giyinmemin normal olduğunu belirttim. O da daha fazla hakaret etmeye başladı ve eğer böyle devam edersen senin hakkında dilekçe yazarım tehdidinde bulundu. Ben de karşılık verince ayağa kalktı ve el kol hareketi yaparak ellerini kaldırdı bana saldırmak istedi. Ben bu olaydan çok rahatsız oldum. Bu yüzden Eğitim Sen’e başvurdum. Daha sonra da savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” şeklinde konuştu.
EĞİTİM-SEN: OLAYI KINIYORUZ
Olayla İlgili bir basın toplantısı düzenleyen Eğitim Sen Şube Başkanı Servet Kavukoğlu; “Bu davranışlar siyasal iktidarın amaçladığı düzeni ve özgürlüklerden dem vuran anlayışın kendisi dışındakilere tahammülsüzlüğünü açık olarak ortaya koymaktadır” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 5508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri