Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğretmenler yarın eylem yapacak

10.08.2010 18:42
Başkent’te Ramazan, öğretmenlerin çadır eylemiyle başlayacak. Eş ve çocuklarına kavuşamayan öğretmenler Ramazan ayının ilk gününde Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yapacak.
Başkent’te Ramazan, öğretmenlerin çadır eylemiyle başlayacak. Eş ve çocuklarına kavuşamayan öğretmenler Ramazan ayının ilk gününde Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yapacak. Önce basın açıklaması yapılacak ardından ‘çadır’ açılacak. Öğretmen 12 Eylül’e kadar da çadırda yaşayacak.

Sözleşmeli eş durumu mağduru öğretmenler, ailelerine kavuşmak için saat 13.30’da Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplanacak. Türkiye genelinden eş durumu mağdurlarının katılacağı eyleme, sendikalar da destek verecek.

 

YA BİRLEŞECEĞİZ YA BOŞANACAĞIZ

 

Öğretmenler, “Sayın Başbakanım Eşimin yanına verin 3 değil 15 çocuk olsun”, “Babamı istiyorum”, “Ya Birleşeceğiz ya Boşanacağız” yazılı şapka ve tişörtler giyecekler. Saat 14.00’te basın açıklaması yapılacak. Ardından yanlarında getirecekleri çadırları MEB’in yanına kuracaklar.

 

 

EŞİNDEN AYRI 2683 ÖĞRETMEN

 

Türkiye genelinde 2 bin 683 sözleşmeli öğretmenin eşinden ve ailesinden uzak olduğunu belirten bir öğretmen yakını, yarın yapılacak eyleme çoluk çocuk katılacaklarını söyledi. Türkiye genelinden Başkent’e gelecek öğretmenlerin 12 Eylül’e kadar Ankara’dan ayrılmayacaklarını vurguladı.

 

İFTARI ÇADIRIMIZDA YAPACAĞIZ

Şu saate kadar Emniyetten çadır açmak için izin alamayan öğretmenler, “Onlar izin vermeseler de biz yarın çadırlarımızla geleceğiz. Bizi de Tekel işçileri gibi dövecek halleri yok herhalde. Basın açıklamamızdan sonra çadırlarımızı kuracağız. Akşam iftarımızı da bu çadırlarda açacağız” dedi.

 

SESİMİZİ DUYURANA KADAR GİTMEYECEĞİZ

 

Bir başka öğretmen ise eşlerine kavuşuncaya kadar bu eylemi devam ettireceklerini belirterek, “Çadıra izin vermezlerse Ankaralı öğretmenler olarak il dışından gelen arkadaşlarımızı evlerimizde ağırlayacağız. Her sabah MEB’in önüne gideceğiz ve gün boyu MEB’in önünde oturarak sesimizi duymalarını sağlayacağız” diye konuştu.

Hürriyet
Bu haber toplam 2766 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri