Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğretmenlerden Gazzeye Destek

12 Ocak 2009 / 19:10
Samsun'da bir grup öğretmen, Filistin halkı için yardım kampanyası düzenledi.
Samsun'da bir grup öğretmen, Filistin halkı için yardım kampanyası düzenledi.
Atakum Recep Tanrıverdi Lisesi öğretmenleri, topladıkları 2 bin 310 TL'yi Filistin halkına gönderilmek üzere Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi'ne teslim etti.


Öğretmenlerden Orhan Taşkın, 'kalmasın el uzatmadığın hiçbir mahzun gönül' düşüncesinden hareketle yola çıkarak, vahşete boyun eğen Filistin halkının yanında olmak istediklerini söyledi.


İsrail'in, Filistin'in Gazze şehrine yönelik saldırılarında masum, yaşlı, kadın, çocuk demeden yüzlerce kişinin hayatını kaybettiğini ve binlerce kişinin de yaralandığına hatırlatan Taşkın, "Bu savaş değil bir zulümdür, katliamdır. Bu vahşeti hiçbir din mensubunun vicdanı kabul edemez. Bu dram, insanlık tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır. Filistinli çocukların ve annelerin gözyaşları insanlığın gün geldiğinde hesabını veremeyeceği bir vebal olacaktır." diye konuştu.


Taşkın, dünyanın birçok yerinde meydana gelen felaketler ve savaşlar karşısında Türk toplumunun her zaman duyarlı olduğuna dikkat çekerek, "Bugün Gazze'de yaşanan bu insanlık ayıbı karşısında da dünyanın en duyarlı davranan toplumu biziz. Ama maalesef bu yetmiyor. Filistin; davasında yalnızdır, öksüzdür, öz yurdunda gariptir. Türk devleti ve milleti olarak Filistin'e daha çok sahip çıkmalıyız." ifadelerini kullandı.

tevhidhaber
Bu haber toplam 1198 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri