Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğüdü çok büyük

29 Temmuz 2008 / 14:03
Kendi başına gelenlerden yola çıkan Zico, Aragones'e Fenerle ilgili öğüt verdi. Öyle bir cümle var ki... Aslında tam yerindeydi.
Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Zico, yeni teknik direktör Luis Aragones'e vereceği tek bir öğüt olduğunu belirterek, ''Lige konsantre olmalı. Eğer ligi kazanamazsan bir ayağın dışarıda demektir'' dedi.

İspanyol spor gazetesi Marca'ya demeç veren Zico, Aragones'in Fenerbahçe'de büyük işler yapacağına emin olduğunu söyledi.

Zico, ''Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde iyi sonuçlar alsa bile ligde de başarılı olması ve özellikle Galatasaray maçlarına dikkat etmesi gerektiğini'' söyledi.

Zico ayrıca, Güiza'nın tam bir golcü ve iyi bir transfer olduğunu ifade ederek, ''Ama hesaba katılacak bir takım yaratmak istiyorsa 2 veya 3 futbolcuya daha ihtiyacı olacak'' görüşünü savundu.

Fenerbahçe'nin ateşli bir taraftarı olmasına karşın Luis'in rahat çalışacağını, çünkü olağanüstü güzel bir kulüp yapısı bulunduğunu vurgulayan Zico, İstanbul'un da yaşamak için çok güzel bir yer olduğunun altını çizdi.

Öte yandan, geleceği ile ilgili de konuşan Brezilyalı teknik adam, ''Şimdi serbestim ama Asya'da bazı kulüplerden teklifler geldi. Ancak İspanya, İngiltere, İtalya ve Fransa gibi büyük liglerde bir takımı çalıştırmak istiyorum'' dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri