Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dink Davasında Flaş Gelişme

05.05.2010 22:00
Sık sık telefonla konuşan 2 kişinin, cinayetten sonra katil zanlısı Ogün Samast'ın peşinden gidip sonra bir inşaata girdikleri öne sürüldü.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürüldüğü gün bir ATM'ye ait güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerdeki sık sık telefonla konuşan 2 kişinin, cinayetten sonra katil zanlısı Ogün Samast'ın peşinden gidip sonra bir inşaata girdikleri öne sürüldü.

Gazeteci Hrant Dink'in, 'Türklüğe hakaret' iddiasıyla aldığı altı ay hapis cezası aldığı ve cinayetten sonra Trabzon, İstanbul ve Samsun'daki emniyet ve jandarma görevlileri hakkında takipsizlik kararı verilmesiyle ilgili dört ayrı başvurunun Avrupa insan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) tek dosyada birleştiği açıklandı. Dink'in avukatları, 10 Mayıs'ta görülecek duruşma davanın karara bağlanabileceğini ve sonucun Türkiye için hayli ağır olabileceğini belirtti. Dink ailesinin avukatları, AİHM'de birleştirilen dosyalarda ilk olarak cinayetin işlendiği 19 Ocak 2007'de Halaskargazi Caddesi'ne bakan bir bankaya ait kamera kayıtlarının akıbetinin dikkat çektiğini bildirdi. 3 kameradan ikisinde görüntü bulunamadığı, yalnızca ATM'ye ait kamerada öğlenden sonraki görüntülerin çıktığını, görüntülerde, şüpheli iki kişinin sürekli telefonla konuşmalarının dikkati çektiği ve yine bu kişilerin cinayetten sonra katil zanlısı Ogün Samast'ın peşinden gidip sonra bir inşaata girdiklerini anlatıldı.

İHA
Bu haber toplam 978 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri