Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ogün Samast'ın inanılmaz değişimi

12.07.2010 14:49
AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davanın 14'üncü duruşması başladı. Katil zanlısı Ogün Samast'ın fiziki değişimi dikkat çekti.

Ogün Samast, Yasin Hayal ve Erhan Tuncel davada hazır bulundular.

İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Ogün Samast ön kapıdan alınırken, Yasin Hayal ve Erhan Tuncel arka kapıdan sokuldu.

Davaya, Dink'in eşi Rakel Dink, kızı Delal, kardeşi Orhan Dink müdahil olarak katıldı. Yazar Adalet Ağaoğlu da davayı izlemeye geldi

Duruşma öncesi Beşiktaş Meydan'da toplanan “Hrant'ın Arkadaşları” grubu üyesi 50 kişi, “Faşizme inat kardeşimizsin Hrant” sloganları atarak adliye önüne kadar yürüdü. “Hrant için adalet için” yazılı pankart taşıyan grup Rakel Dink'in adliye önünde yaptığı kısa açıklama sırasında da slogan atmaya devam etti.

Rakel Dink yaptığı açıklamada geçen ay intihar eden Dink ailesi avukatlarından Hakan Karadağ'la ilgili olarak “Hakan Karadağ arkadaşımızın aramızda olmayışı bizim için çok acı. Bugün o olmadan yapılan ilk mahkememiz. O ilk günden beri bizimle birlikte kendi payını, kendi katkısını koydu. Yanımızda bulundu. Elinden geleni yaptı insan hakları için. Onu rahmetle anarken ailesine, dostlarına, iş arkadaşlarına ve hepimize kutsal ruhun tesellisini diliyorum. Özellikle annesi için çok üzgünüm. Teşekkür ederim” dedi.

 

Vatan

 


 

Bu haber toplam 1146 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri