Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

OHAL Tartışmalarına Tepki

16.12.2009 00:41
TBMM Başkanı Şahin, OHAL tartışmalarına ilişkin, "Ülkeyi geriye götürmek isteyenler olabilir. Ama başarılı olamayacaktır" dedi.

Bosna Hersek Bakanlar Kurulu Başkanı Nikola Şpiriç'i kabul edecek Meclis Başkanı Şahin, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Şahin, PKK'lıların sebep olduğu olayların ardından yaşanan OHAL tartışmalarının hatırlatılması üzerine, "Türkiye'yi bu alanda geriye götürmek isteyenler ve bundan fayda umanlar olabilir. Ama bunlar başarılı olamayacaktır." cevabını verdi.

Şahin, Muş'un Bulanık ilçesinde iki vatandaşın hayatını kaybettiği olaydan büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Türkiye'de bazı kişi ve grupların iç istikrarı bozup kargaşa çıkartmak istediğini ifade eden Şahin, şöyle dedi:

"Üzüntü verici. Türkiye'de iç istikrarı bozmak ve kargaşa çıkartmak isteyenler daima olmuştur. Şimdi bunların, cüretlerini biraz daha artırdığı görülüyor. Ama bu kişiler ve gruplar, bilmelidirler ki Türkiye demokrasisini geliştirme temel hak ve özgürlüklerini daha da üst noktalara çıkarma ve olağan yönetimini daha da geliştirme düşüncesinden asla geri adım atmayacaktır. Amaçları ne olursa olsun, bu kişiler ve gruplar amaçlarına ulaşamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür. Hükümet kurumları, güvenlik güçleri Türkiye'nin her türlü sorununu göğüsleyecek ve bertaraf edecek şekilde işbaşındadır. Vatandaşlarımızın bütün bunlar, karşısında umutsuzluğa düşmemesi gerekir. Devletimiz bunların üstesinden geçmişte gelmiştir, bundan sonra da gelecektir."

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri