Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oktay Ekşi'den Erdoğan'a uyarı

08 Eylül 2008 / 18:05
Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Aydın Doğan'ı ağır bir dille eleştiren Başbakan Erdoğan'ı uyardı..
Deniz Feneri davasıyla ilgili haberler nedeniyle, Doğan Medya Grubu ve Aydın Doğan'ı ağır bir dille eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi'den uyarı geldi. Ekşi, “Eğer, gerçekleri halka duyurma görevimizi engelleme yönünde bir adım daha atarsanız, Türkiye içindeki ve dışındaki tüm meslek kuruluşlarını sizin bu teşebbüsünüze karşı tavır almaya davet edeceğiz” dedi.

Basın Konseyi Başkanı Ekşi yaptığı yazılı açıklamada, Almanya'da devam eden Deniz Feneri davası ile ilgili haberler nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın, Doğan Medya Grubu'na yönelik suçlamalarını, “medyaya dönük yeni ve kısıtlayıcı politikaların habercisi” şeklinde değerlendirdi. Basın Konseyi olarak, yaşanan tartışmanın tarafları arasında olmadıklarını, olmayacaklarını vurgulayan Ekşi, açıklamasında Başbakan Erdoğan'a şöyle seslendi:

“Sayın Başbakan'ı şimdiden uyarmak isteriz; Eğer, gerçekleri halka duyurma görevimizi engelleme yönünde bir adım daha atarsanız, 'Kanun koyucunun veya öteki kurum ve kişilerin iletişim (basın, ifade) özgürlüğünü kısıtlamalarına her zaman ve her yerde karşı çıkmaya' söz verdiğimizi dikkate alarak, Türkiye içindeki ve dışındaki tüm meslek kuruluşlarını, sizin bu teşebbüsünüze karşı tavır almaya davet edeceğiz. Çağrımıza katılan olursa onlarla, katılma olmazsa kendi başımıza, hukukun bize verdiği hakları sonuna kadar kullanarak mücadelemize devam edeceğiz.”

(ANKA)
Bu haber toplam 840 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri