Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öldürdü; 9 ay banyoda sakladı

09 Eylül 2008 / 21:13
İhanete uğradı, kocasını öldürdü. Nefreti sevgiye dönüşünce eşini küvette sakladı. 9 ay boyunca onunla yaşadı.
Kırıkkale'nin Gündoğdu Mahallesi'nde kocasını tabancayla öldürdükten sonra cesedini 9 ay banyoda sakladığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan kadının duruşmasına devam edildi.

Keskin Cezaevi'nde tutuklu bulunan ve müebbet hapis cezasıyla yargılanan Fatma S'nin duruşması, Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı.

Kırıkkale Barosu tarafından tayin edilen avukatla duruşmaya katılan Fatma S, ifadesinde, eşi Özgür S'yi öldürdükten sonra cesedini 9 ay banyoda sakladığını itiraf etti.

Eşinin kendisini sürekli dövdüğünü savunan Fatma S, şöyle konuştu:

CESEDİ ÇAMAŞIR SUYUYLA YIKADIM

''Bir akşam evime dostunu getirdi. Benden yemek yapmamı istedi, yaptım. Daha sonra dostu ile gittikten sonra sabah eve geldi ve yine beni dövdü. Hakaret etti. Bunun üzerine evimizde, babasına ait olan tabancayı alarak iki kez ateş ederek öldürdüm. Çünkü onu çok kıskanıyordum. Cesedi banyodaki küvete koydum. Sevgim nefrete dönüşmüştü. Öldürdükten sonra ise nefretim sevgiye dönüştü. Sürekli olarak öldürdüğüm kocamı çamaşır suyu ile yıkıyor, yanına yemek götürüyordum. Yemiyordu. Ben de yanına gidip yanında yemeğimi yiyordum. İhanete uğrayarak öldürdüğüm kişi ölü olmasına rağmen banyoda yanına yatıyordum. Önceleri pişman olmuştum. Ancak cezaevine girdikten sonra kendime geldim. Cezamı çekeceğim. Pişman değilim.''

Öldürülen Özgür S'nin babası Aslan S. ise gelini Fatma S'nin oğlunu öldürdükten sonra sürekli kendilerinden para istediğini belirtti.

Aslan S, şunları kaydetti:

BU KIZ DELİ DEĞİL

''Gelinim sürekli olarak oğlumun cep telefonundan bize mesaj atarak para istiyor, onun adına 'Baba benim cezam var, kaçıyorum. Fatma'ya para gönderin, beni aramayın' diyordu. Ben de ona inanarak 9 ay boyunca para ve ziynet eşyası gönderdim. Zor durumda olmamaları için mesaj sonrası telefonla oğlumu arıyordum. Ama cevap veren yoktu. Sürekli olarak beni ve ailemi kandırdı. Bu kız deli değil. Adalete güveniyorum. Oğluma kıydı. En ağır ceza ile cezalandırılsın.''

Duruşma, olayın geçtiği apartmanda oturan şahitlerin dinlenmesi için ertelendi.

Özgür S'nin (34) cesedi, 22 Mart 2008 tarihinde evinin banyosunda bulunmuş, eşini 25 Haziran 2007 tarihinde tabancayla öldürdükten sonra cesedini 9 ay banyoda sakladığı iddia edilen Fatma S, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Keskin Kapalı Cezaevi'ne konulmuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 4554 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri