Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öldürüp üzerine beton döktüler

22 Temmuz 2008 / 15:35
Organik tarım işi yapan işadamı Hakverdi Şahin 11 Temmuz 2008 tarihinde Eyüp Cumhuriyet Savcılığı'na giderek, mobilyacılık yapan 45 günlük evli mimar oğlu Cevat Şahin(28)'in Güngören'deki evinden çıktıktan sonra kaybolduğunu ve fidye için kaçırılmış olabi
TAKİBE ALINDI
Savcılığın talimatı üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği Ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Yapılan Teknik-takip ve araştırmanın ardından Cevat Şahin'in en son babasının yakın arkadaşı ve kiracısı olan elektronik ithalatçısı şirket sahibi Abdülkadir Hekimgen ile Güngören Mc Donald'da birlikte görüldüğünü tespit etti. Ardından Abdülkadir Hekimgen yakın takibe alındı.

Ekipler işadamının fidye için kaçırılmış olabileceği ihtimali üzerinde çalışırken Silivri Gümüşyaka Jandarma ekiplerine bir bekçi tarafından kimyasal atık varili ihbarında bulunuldu. Gümüşyaka'da boş bir araziye atılmış olarak bulunan varil, kimyasal atık uzmanları tarafından incelendi. İçerisi betonla doldurulan varili kesen ekipler, vahşice işlenen bir cinayeti ortaya çıkardı. Yapılan araştırmada, cesedin kaçırılan işadamı Cevat Şahin'e ait olduğu belirlendi.

KAMERALARA YAKALANDILAR

Bunun üzerine Hekimgen'in Güngören Ahmet Nafiz Gürman Mahallesi Sırpsındığı Sokak No:34'deki garajı kameralarla yakın takibe alındı. Burada yapılan gizli kamera çekimlerinde, garajın içi ve otomobilin temizlenmeye çalışıldığı tespit edildi. Bunun üzerine delillerin karartılabileceği ihtimaline karşı buraya ani baskın düzenlendi. Baskında burada 7 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Garajda ve otomobilde yapılan incelemede kan izlerine rastlandı. Genişletilen operasyon sonucunda olayla ilgili 11 kişi gözaltına alındı.

Olayı organize ettiği ileri sürülen Abdülkadir Hekimgen'e polis tarafından arandığını haber veren Ahmet Nazif Gürman Mahallesi muhtarlığı çalışanı ve aynı zamanda aza olan Ruken T. ve firari Abdülkadir Hekimgen'in 3 kardeşinin de aralarında bulunduğu 11 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

Suçlarını kabul eden zanlılar ifadelerinde cinayeti ayrıntısıyla anlattı. Zanlılar, "Abdülkadir, Hakverdi Şahin ile yıllardır birlikte Çin'den ithalat yaparak iş yapmak istiyordu. Ama bu işe Cevat Şahin karşı çıkıyordu. Bunun üzerine Cevat Şahin'i ortadan kaldırmak istedik. Abdülkadir, olay günü Cevat'ı Mc Donald'sa çağırdı. Buradan kaçırıp garaja götürdük. Garajda 2 saat boyunca işkence yaptık. Öldürdükten sonra, atık varilinde betona gömdük. Ardından araçla götürüp Gümüşyaka'da boş araziye attık" şeklinde ifade verdi .Öte yandan, Cevat Şahin'in ortadan kaybolmasının ardından Abdülkadir Hekimgen'in babasına yönlendirerek kayıp müracaatı yaptırdığı ve polisin kendisine neler sorduğunu öğrenmek için Şahin'e sorular sorduğu öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Çelik Demirtaş, Süleyman Ekingen, Halil İbrahim Ekingen, Veysel Ekingen, Serdar Yetkin, Ruken T.'nin aralarında bulunduğu 11 kişi Eyüp adliyesine gönderildi.


Kaynak:
Bu haber toplam 3352 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri