Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Olimpiyatlar yarın başlıyor

07 Ağustos 2008 / 19:00
Tarihin En Yüksek Katılımlı Olimpiyat Oyunları, Yarın Çin Halk Cumhuriyeti'nin Başkenti Pekin'de Düzenlenecek Açılış Töreniyle Resmen Başlıyor.
Tarihin en yüksek katılımlı olimpiyat oyunları, yarın Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenecek açılış töreniyle resmen başlıyor.

''One World One Dream - Bir Dünya Bir Rüya'' sloganıyla başlayacak olan Pekin Olimpiyatları'nın açılış töreni, ''Kuş Yuvası'' olarak adlandırılan Ulusal Stadyum'da gerçekleştirilecek. Yapımı 7 bin işçinin çalışmasıyla 4 yılda tamamlanan Ulusal Stadyum'daki açılış törenini 91 bin kişi tribünlerden izleyebilecek.

Olimpiyat Oyunları'nın açılış törenine 80 ülkenin devlet ya da hükümet başkanının katılmasının beklendiği bildirilirken, ABD Başkanı George W. Bush'un da açılışı izleyeceği ve kendi ülkesi dışındaki bir olimpiyat oyunlarında ilk kez açılış törenine katılan ABD Başkanı olacağı öğrenildi.

2008 yılının 8. ayının 8. gününe denk gelen Pekin Olimpiyatları'nın açılış töreninin saati de 20.08 (akşam sekizi sekiz geçe) olarak belirlendi. Açılış töreninin başlangıç saatlerinde Pekin'de sağanak yağmur beklendiği bildirildi.

205 ülkeden 10 bin 500 sporcunun katılacağı Pekin Olimpiyatları'nda, 28 branşta müsabakalar yapılacak.


sondakika
Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri