Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ölmeden önceki son sözleri

11.09.2009 13:26
İkitelli'de sele kapılıp ölen minibüs şoförünün telefondaki son sözleri...
İSTANBUL'daki sel felaketine İkitelli'de yakalanan, minibüsüyle sulara kapılıp yaşamını yitiren 32 yaşındaki Kendal Gönenç'in ölmeden önce İstanbul'daki babası Hacı Gönenç'i cep telefonuyla arayarak, "Baba boğuluyorum" dediği ortaya çıktı. Bu sözleri söyledikten sonra telefonuna bir daha ulaşılamayan Gönenç'in daha sonra cesedi bulundu.

Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde oturan Kendal Gönenç, yaklaşık 1.5 yıl önce eşi Mehtap Gönenç ile oğulları 4 yaşındaki Koray, 1 yaşındaki Oğuhan'ı Hani'de bırakıp, babası ve kardeşlerinin de yaşadığı İstanbul'a yerleşti. Topkapı'da minibüs şoförlüğü yapan Kendal Gönenç, geçen çarşamba günü sabahın ilk ışıklarıyla evinden çıkıp, minibüsle servis yapmaya gitti. Kullandığı minibüs İkitelli'de sel sularına kapılan Gönenç, babası Hacı Gönenç'i cep telefonundan arayıp, sele kapıldığını belirterek, yardımcı olmasını istedi. Oğulunun söyledikleri karşısında şaşkınlık yaşayan baba Hacı Gönenç, sakin olmasını isterken, bir süre görüşmesini sürdürdü. Ancak Kendal Gönenç, "Boğuluyorum baba" diyerek son sözlerini söyledikten sonra telefon kapandı. Gönenç'in daha sonra ekipler tarafından felakette yaşamını yitirmiş olarak bulundu.

Minibüs şoförü Gönenç'in cenazesi dün yakınları tarafından memleketi Hani İlçesi'ne getirildi. Burada Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazına Gönenç'ın çocukları Koray ile Oğuzhan da getirilirken, çocuklar babalarının öldüğünden habersiz olanları izledi. Baba Hacı Gönenç, cenazede ayakta durmakta güçlük çekerken, sel kurbanı Kendal Gönenç, daha sonra ilçe mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bu haber toplam 1132 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri