Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ölü sayısı 140'a çıktı

27 Aralık 2008 / 13:08
İsrail Gazze'ye 30 füze fırlattı. Ortalık savaş alanına dönerken hastane kaynakları ölü sayısının 140'a çıktığını belirtti.
İsrail Gazze'ye 30 füze fırlattı. Hamas sözcüsü saldırıda en az 50 kişinin öldüğünü açıklarken, hastane kaynakları ölü sayısının 140'a çıktığını belirtti.

İsrail ile Hamas arasındaki 6 aylık ateşkesin süresinin dolmasının ardından Hamaslı militanlar İsrail'e roketli saldırılar başlatmıştı. İsrail Başbakanı Edud Olmert ise Hamas'a saldırıları durdurması için 48 saat süre tanımıştı. Ancak Olmert'in verdiği süre dolmadan İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne 30 füze saldırısı gerçekleştirdi.

EN AZ 140 ÖLÜ

Hamas sözcüsü, saldırıda en az 50 kişinin öldüğünü açıklarken, Filistinli hastane kaynakları saldırıda ölü sayısının 140'a çıktığını belirtti.

İSRAİL 30 FÜZE ATTI

İsrail hava kuvvetlerinin bölgedeki hedeflere 30 kadar füze fırlattı. Saldırı Gazze'de büyük hasara yol açarken, Hamas'a ait güvenlik noktalarıyla Gazze limanı zarar gördü.

Kent sakinleri, birçok patlama sesi duyduklarını, kentin çeşitli kesimlerinden duman yükseldiğini ifade etti. Hamas yetkilileri de saldırıda kendilerine ait güvenlik noktalarının hedef alındığını belirtti.Filistinli güvenlik kaynakları ise Hamas'a ait birkaç tesisin yerle bir edildiğini bildirdi.

İSRAİL'DEN AÇIKLAMA YOK

İsrail ordusundan henüz saldırıyla ilgili açıklama yapılmadı.

Gazze'deki 6 aylık ateşkes geçen hafta sona ermiş, Hamas ateşkes süresini uzatma niyeti olmadığını açıklamıştı.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert de Hamas tarafından düzenlenen saldırıların ardından yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nde yaşayan Filistinlilerden Hamas yönetimine karşı çıkmalarını istemiş, İsrail'e roket saldırıları düzenleyenlere karşı güç kullanmakta tereddüt etmeyeceklerini bildirmişti.

Kaynak:
Bu haber toplam 836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri