Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sır perdesi aralanamadı

09.10.2009 00:06
Ölüme gittikleri gün dördü de siyah giymiş
Diyarbakır’dan 16 yıl önce Kahramanmaraş’a kardeşleri ile birlikte göç ederek inşaat işçiliği yapan Abdullatif Karaağaç’ın 8 çocuğundan 23 yaşındaki Hamide, 17 yaşındaki Ayşe ve Emine ile 16 yaşındaki Asiye’nin Adana Adli Tıp’taki otopsisi öğlen saatlerinde tamamlanarak, toprağa verilmek üzere tekrar Kahramanmaraş’a götürüldü. Otopsi sırasında Adli Tıp Kurumu önünde üzgün bir şekilde bir kenarda oturan ve hiç konuşmayan baba Abdullatif Karaağaç’ın yakınlarına, öğlene doğru 4 kızının evden ayrıldığını söylediği, olayla ilgili hiçbir tahminde bulunamadığı belirtildi. Kızların dayısı Hasan Yüce şunları anlattı:

Çekirdekle kola almışlar

“Bunlar birlikte mahalledeki bakkaldan çekirdek ve kola alarak olay yerine pikniğe gitmişler. Orada piknik yaparken bir balıkçı da görmüş. Ama nasıl suya girdiklerini kimse görmemiş. Sürekli buraya pikniğe giderlerdi. Belki kızlardan biri suya düştü, diğerleri de onu kurtarmak için atlamıştır. Otopsi için buraya gönderilmesi iyi oldu. Ölüm sebeplerini biz de merak ediyoruz. Çünkü herkes farklı bir şey söylüyor. Anne babaları da bir tahminde bulunamıyor. Yalan yanlış şeyler konuşuluyor. Kesin ölüm sebebinin belli olmasını istiyoruz.”

Toplu intihar şüphesi

Kahramanmaraş’a 12 kilometre uzakta, Kayseri yolu üzerindeki Kılavuzlu Barajı piknik alanına gitmek üzere Yavuz minibüslerine bindikleri belirlenen Karaağaç kardeşlerin, son durakta inerek uzaklaştıkları ortaya çıktı. Onları son gören minibüs şoförlerinden biri, sadece dördünün de siyah giysili olmalarının dikkatini çektiğini, neşeli bir görüntüleri olduğunu söyledi. 2 Cumhuriyet Savcısı’nın el koyduğu olayla ilgili tahminler bugün de değişmedi. 4 kızın nehir kenarındaki mont ve çantalarında herhangi bir not da çıkmadı. 4 ceset ile ilgili 3 olasılık üzerinde durulurken, kızlardan birinin nehre düştüğü, diğerlerinin de kurtarmaya çalışırken boğulmuş olabileceği olasılığı ağırlık kazanmaya başladı. Cinayet ve toplu intihar olasılıkları da soruşturuluyor.

TÜM ABLALARINI KAYBETTİ

Ailenin en küçük erkek çocuğunun gözyaşları yürekleri burktu. 4 de erkek kardeşleri olan 16- 23 yaşlar arasındaki kızlardan sadece Ayşe ve Asiye’nin okula gittiği, küçük kardeşlerinin ise okutulmadığı anlaşıldı. Ayşe ile Emine’nin ikiz olmadıkları, nüfusa geç ve aynı tarihte yazılmaları nedeniyle böyle bilindiği ortaya çıktı

VATAN
Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri