Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk aileye çirkin mektup

14.10.2009 00:12
Ölüm tehditleri savuran mektup: “Türkleri öldürmek spordur, “Yavaş öl ki ölümden bir şey anlayasın, “Ülkemizden kaybolun”
Almanya'nın Bremen kenti Gröpelingen semtinde yaşayan Sivaslı Günkan ailesine kimliği belirsiz aşırı sağcı kişilerce ölüm tehdidi içeren mektup gönderildiği bildirildi.

Bremen içinden posta yoluyla gönderilen ve el yazısıyla yazılan mektupta, “Türkleri öldürmek spordur, “Yavaş öl ki ölümden bir şey anlayasın, “Ülkemizden kaybolun, “Sizi yakalayacağız, buradan çıkaracağız. Gerekirse şiddetle, “Siz burada çok fazlasınız gibi çirkin kelimeler yer aldı.

HAÇ İŞARETLİ ÖLÜM TEHDİDİ

Tutça Günkan adına gönderilen mektubu, evin tek oğlu olan 31 yaşındaki Deniz Günkan buldu. Postaya atılan mektubu açtığını da neye uğradığını şaşırdığı anlatan Günkan, “Mektubu görünce şok oldum. Sonra şaka olabileceğini düşündüm. Ancak mektup gerçek. Üzerinde annemin 15.10.2009 tarihinde öleceği yazılı bir Haç işareti var. Mektubu gönderen kişiler, iki tarafından kan akan kalp işaret de çizmiş. Şiddet içeren, ölüm tehdidi bulunan mektubu annem görmedi. Annem hasta ve mektubu ona göstermek istemiyorum. Bu mektubu gönderen kişiler aşırı sağcılar olabilir. Ancak biz onlardan korkmuyoruz. Ben bu ülkede doğdum ve bu ülkede yaşıyorum. Ölsek te buradayız dedi.

POLİSE ŞİKAYET EDİLDİ

Mektubu okuduktan sonra polise gittiklerini ve şikayette bulunduklarını da anlatan Deniz Günkan, “Kardeşim Pınar mektubu alıp polise götürdü. Polis mektubun fotokopisini çekip geri kardeşime vermiş. Polisin gereğini yapacağına inanıyorum. Ancak neden mektubu alıp incelemediler veya parmak izi aramadılar bilmiyorum. Bu mektup sonuçta ölüm tehdidi içeriyor. İnşallah polis bize mektubu göndereni bulur diye konuştu
Kaynak:
Bu haber toplam 1738 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri