Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ölüm tersaneleri

19 Mayıs 2008 / 12:06
Tersanelerde bir ölüm daha.

Tuzla'daki Selah Tersanesi'nde montaj sırasında üzerine sac düşen Deniz Kaşıkeman hayatını kaybetti. Aynı tersanede geçen hafta meydana gelen patlamada da 1 işçi ölmüştü.

Tuzla tersaneler bölgesinde üzerine sac düşen 1 işçi hayatını kaybetti. Selah Tersanesi'ndeki montaj sırasında üzerine sac düşen işçi Deniz Kaşıkeman (26), Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Evli olduğu belirtilen Kaşıkeman, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Selah Tersanesi'nde geçen hafta da yapımına yeni başlanan bir gemide meydana gelen patlamada 1 işçi hayatını kaybetmiş 4 işçi de yaralanmıştı. Deniz Kaşıkeman'ın ölümünden sonra firma, “Önlem almıştık. Açımız çok büyük” açıklaması yaptı. Tuzla'daki tersanelerde dünkü patlamanın ardından, 2006'dan bu yana ölen işçi sayısı 87 oldu. Tersanelerde son 8 ay içinde 22, son 4 ay içinde ise 11 kişi hayatını kaybetti.

İŞYERİNİN SABIKASI KABARIK

Deniz Kaşıkeman'ın hayatını kaybettiği Selah Tersanesi sabıkalı tersanelerden biri. Limter-İş kayıtlarına göre, Selah Tersanesi'nde 23 Ağustos 2007'de elektrik işçisi Güney Akarsu, elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. Tersanede 2000 yılında da iridyum paniği yaşanmıştı. Gemi kaynaklarının kontrolü sırasında zırhından düşen radyoaktif madde içeren çekirdeğe Çekmece Nükleer Araştırma Merkezi ekipleri müdahale etmişti.

Kaynak:
Bu haber toplam 790 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri