Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ölümünde bürokrasiye yenildi

10 Ekim 2008 / 10:03
Turgut Özal, yaşamı boyunca azaltmak için mücadele ettiği bürokrasiye, ölümünde yenildi. Özal'ın mezarı bürokrasi yüzünden kapkaranlık kaldı.
Yaklaşık 148 Bin YTL'lik elektrik borcu ödenmeyen Türkiye Cumhuriyetinin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın anıtmezarı elektriksiz kaldı. Gece aydınlatması olmadığı için güvenlik sorunu da oluşan anıtmezarın aydınlatılması konusu bürokraside yaşanan tıkanıklığı gözler önüne serdi.

Bilgi almak amacıyla bir yetkili arayan Yeni Şafak Gazetesi'nin Muhabir, 4 belediye, 2 mezarlık müdürlüğü, defterdarlık ve elektrik kurumu arasında 36 telefon görüşmesi yapmasına rağmen elektrik faturasının kime gönderildiğini ve nerede olduğunu bilen yetkiliye rastlayamadı.


BÜROKRATİK KAOS

Bürokratik kaos içinde karanlığa gömülen Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın anıtmezarı için eşi Semra Özal, “Ben şu an Urfa'dayım, konuyla ilgilenmiyorum. Belediyeyi arayın düzeltsinler” derken, oğlu Ahmet Özal da “Kesintiyi gazetelerden öğrendim. Bir yetkili bulmaya çalışıp sorunu çözmeye çalışıyorum ama muhatap bulamadım' şeklinde konuştu.


Özal'ın kabrinin hemen yanında bulunan eski Başbakan Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın mezarlarının aydınlatma sorunu bulunmadığını söyleyen anıtmezar görevlileri, güvenlik açısından sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri