Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail ile tüm anlaşmalara iptal yolu

06.06.2010 23:01
Türkiye'nin şakası yok, İsrail ile ilgili tüm anlaşmalar iptal edilebilir. Açıklama Erdoğan'a çok yakın bir isimden geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, "Türkiye İsrail ilişkilerinde bundan sonraki yol haritasında yakın vadede askeri anlaşmalarda dahil herşey feshedilecektir." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, NTV’de 'Gündemdekiler' programına katıldı.

Murat Birsel’in sunduğu programda Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Metehan Demir ve Zaman Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal’ın sorularını yanıtladı.

"AK PARTİ SOKAĞIN SESİNE KULAK TIKAYAMAZ"

Çelik, "Başbakan Erdoğan, devlet politikasının temelini uluslararası hukuk ve diplomasi ile çizdi. Bir de sokağın sesi var. AK Parti siyaset yapıyor, sokağın sesine duyarsız kalamaz. Öte yanda da devlet aklı var. Bu ince çizgi tutturulabiliyor mu? Türkiye’nin İsrail’le ilişkileri bundan sonraki süreçte Türkiye neler yapacak?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Çatışma senaryoları bunlar oyuncak değil. Bunun hiç zikredilmemesinden  yanayız. Çatışma senaryolarının dışında hakkınızı, hukukunuzu elde edeceğiniz; karşınızdakine müeyyide uygulayacağınız bir sürü enstrüman mevcuttur.

"ASKERİ ANLAŞMALAR İPTAL EDİLECEK"

Türkiye-İsrail ilişkilerinde bundan sonraki yol haritasında yakın vadede askeri anlaşmalar ve diğer bağlantılara kadar herşey feshedilecektir.

İkincisi, Türkiye uluslararası hukuktan doğan bütün haklarını kullanacaktır. İsrail’deki hükümetin, buna emir verenlerin, bunun arkasında olanların cezalandırılması için bütün haklarını kullanacaktır."

internethaber.com

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri