Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ufku Vizyonu ve Sevdası Büyük Bir Gençliktir bizim vizyonumuz.

29.03.2010 22:33
Maneviyatçı gençlerin bir araya gelmesiyle sanal alemde faaliyet gösteren 'Genclik Geliyor' adlı Mail Grup Kurucusu Ömer Faruk KARAMAN, Genclik Geliyor Mail Grup Hakkında soruları cevapladı.
Ömer bey öncelikle Ömer Faruk KARAMAN Kimdir ? Biraz kendinizden ve ailenizden bahseder misiniz?

Herkese nasip olmayacak bir nimetle dünyaya getirilmiş aciz bir kulum.  Sülalemize Hocaefendioğulları lakabı takılmış. Sülalemizde çok şükür büyük alimler ve hocalar yetişmiştir. Benim ailemde ise amcalarım 69’lu yıllarda Milli Görüş Lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan ile birlikte Milli Görüş davasına gönül vermiş insanlardır. Bir amcam halen Sayın Erbakan’ın Özel Kalem Müdürlüğünü yapmaktadır. Babam müftülükten emekli bir murakıptır. Annem ise emekli sınıf öğretmenidir. 3 kardeşiz. Ben Kahramanmaraş Üniversitesinden önlisans mezunuyum. Şu an Anadolu Üniversitesi İşletme 4. Sınıftayım. Bu sene mezun olacağız inşallah.

Gençlik Geliyor Mail Grubunu kurmaya nasıl karar verdiniz ?

Gençlik Geliyor Mail Grubu’muz  esasında 4 senelik bir geçmişe sahip. 4 sene önce Milli Gençlik Forum diye bir site açmıştık. Temelde buradaki üyelerimizle başladık grup maillerimizi toplamaya. Sloganımız “Ufku, Vizyonu, Sevdası Büyük Bir Gençlik” idi. Amacımız toplumda yanlış giden, insanlarımız açısından sıkıntı doğuracak, onları mağdur edecek ve milletimizin menfaatine aykırı her konuda tepkimizi ortaya koymaktı. Ben Milli Gençlik Forum’un yöneticisi idim. Ve bu grubun kurulmasına bu vesileyle karar verdim.

Peki neden Gençlik Geliyor ?

Bir ülkenin gücü ne tankıdır, ne topudur ne de tüfeğidir. Bir ülkenin asıl gücü imanlı  ve inançlı gençleridir. Bu anlayışla düşündüğümüz zaman gençler ülkenin geleceğidir. Ülkenin geleceği olmaya aday olan gençlerin böyle platformlarda kendilerini göstermeleri, ve hemen her meseleye duyarlı olarak tepkilerini ve duruşlarını sergileyebilmeleri önemliydi. Gençliğin önemine binaen Gençlik Geliyor dedik.

Grubun misyonu ve vizyonu nelerdir ?

Az önce de söylediğimiz gibi Ufku Vizyonu ve Sevdası Büyük Bir Gençliktir bizim vizyonumuz. Misyonumuza gelince, Malazgirt’te Alparslan’ın, İstanbul’u fethederken Fatihin, Sur’a sancak dikerken Ulubatlı Hasan’ın, Çanakkale de 250 kiloluk mermiyi kaldırıp düşmana savuran Seyit Çavuş’un taşıdığı misyon ne ise bizim misyonumuz da odur.

Grubun yönetim kadrosu kaç  kişilik bir ekipten oluşmakta ?

Grubumuz benimle birlikte toplam 8 kişiden meydana gelmektedir. Ekipteki her arkadaşımızın kendine özel üstlendikleri görevler vardır.  Genel Koordinatör, Reklam Tanıtım Koordinatörü, Halkla İlişkiler Koordinatörü, Ropörtaj Koordinatörü, Medya Takip Koordinatörü ve arşiv için çalışan iki arkadaşımız mevcuttur.

Bu ekibi oluşturmak zor oldumu ?

Bu ekibin oluşması 4 sene aldı  diyebiliriz. Çünkü biz grubumuzu ilk açtığımızda 2 kişi idik. Ben ve şuan gurubumuzun Genel Koordinatörlük görevini yürüten Muhammed Muzaffer KAYA kardeşim. O günden bu zamana geçen sürede farklı isimlerle çalıştık. Kimisi hala bizimle kimisi ise bizden ayrıldı.

 GenclikGeliyor Mail Grubunu diğer gruplardan ayıran özellikler nelerdir ?

Gençlik Geliyor Grubunu diğer gruplardan ayıran en büyük özellik, daha grubun açılış aşamasında kendimize bir ilke edindiğimiz az sayıda ancak önemli ve gündemle ilgili maillerin gönderilmesidir. Sanal alemde pek çok mail grubu var ancak bu gruplar günde beklide 2-3 kez mail göndererek grup üyelerini mail bombardımanına tutuyorlar. Ancak bizim amacımız çok mail göndermek değil, yanlış olan ne varsa, ters olan ne varsa onu insanımıza anlatmak ve insanların kafasında soru işaretleri oluşturarak sorgulamalarına vesile olmaktır. Bu yüzden maillerimizi mümkün olduğunca az sıklıkta ama etkili olacak şekilde atıyoruz. 
 

Serdar Arseven, İsa Tatlıcan, Cezmi Koç, Esra Elanü gibi önemli isimlerle ropörtajlar gerçekleştirildi.Bu tur supriz isimlerle ropörtajlar yapılmaya devam edilecekmi ?

Arkadaşlarımızla istişarelerimiz sonucunda yazarlarımızla röportaj yapma fikri çıkmış idi. İlerleyen dönemde de bu röportajlarımız belirli periyodlarda devam edecek. Şu anda Halk Ozanımız Uğur Işılak Bey ile irtibat halindeyiz yakın bir zamanda inşallah kendisi ile de bir röportaj gerçekleştirmeye çalışacağız. Bunlar dışında şu anda fikir aşamasında olan ve netlik kazanmamış projelerimizde var. Bir internet radyosu kurma düşüncemiz var bununla alakalı bir dökümantasyon hazırlamak üzere bir AR-Ge çalışması içerisindeyiz. Şayet netlik kazandırabilirsek ilerleyen dönemde bunları üyelerimize ve medyaya duyurmaya çalışacağız.

Grubun iletilerinden rahatsız olan üyeler de oluyor mu ?

Ben tabi ki belirli periyodlarda görevli arkadaşlarımızdan grubumuzla ilgili raporlar alıyorum. Ancak bu zamana kadar hiçbir şekilde ağır bir eleştiriye maruz kalmadık ve rahatsız olan da 3-5 üyemiz olmuş idi. Kendileri de uygun bir dille bizlere ayrılmak istediklerini belirtmişlerdi. Bizlerde helallik isteyerek onları grubumuzdan ayırmıştık. Bunun dışında aldığımız herhangi bir olumsuz tepki yok bu güne kadar. 
 

Gençlik Geliyor Grubu, pek çok zaman güdeme dair açıklamalar da bulunuyor.Bu açıklama metinleri kimler tarafından hazırlanıyor ?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çeşitli konularda görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız var. Gündeme dair hazırlanan metinlerle ilgili çalışmalarımızı Medya Takip Koordinatörümüz Ubeydullah ASLAN kardeşimiz yapıyor. Yazı ortak bir şekilde kontrolden geçtikten sonra üyelerimize ulaştırılıyor. 
 

Grup, herhangi bir siyasi oluşuma veya stk'ya bağlımı ?

Grubumuz herhangi bir siyasi oluşuma ya da STK’ya bağlı değildir. Vazgeçmeyeceğimiz kriterlerimiz vardır. Bu kriterlere aykırı olmayan her siyasi parti ve STK ile görüşür, fikir alışverişi yaparız ve gerektiğinde hatalarını da söylemekten çekinmeyiz.  
 

Son olarak buradan GenclikGeliyor Mail Grup uyelerine neler söylemek istersiniz ?

Gençlik Geliyor Mail Grubu olarak üyelerimize ileteceğimiz mesaj şudur. Kendilerinin bizlerden bekledikleri çalışmaları, eleştirileri, gündemle ilgili ya da gündem dışı her şeyi bizlerle paylaşsınlar. İletişim mailimizden bizlere gönderecekleri maillere mutlaka cevap verilecektir.

Yanlış yaptığımız nokta da da bizleri uyarmaktan geri durmasınlar. Hedefimiz üye sayımızı daha da artırarak geniş kitlelere ulaşmaktır. Bu noktada üyelerimizin de desteklerini bekliyoruz.

İlerleyen günlerde bir msn adresi açarak üyelerimizle birebir görüşme imkanı oluşturmayı düşünüyoruz. Bunu da buradan duyurmuş olalım. Tüm üyelerimize sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım.

GenclikGeliyor Grubu

" SANAL ALEMİN EN SEVİYELİ MAİL GRUBU "
genclikgeliyor@gmail.com
 
Kaynak:
Bu haber toplam 2908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri