Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Onbinler Beyazıt'ta İsrail'i protesto ediyor

09 Ocak 2009 / 13:58
Beyazıt Meydanı yine tarihi bir güne tanıklık ediyor.
Beyazıt Camii'nde kılınan Cuma Namazı'nın ardından onbinlerce insan İsrail'in Gazze'deki katliamını protesto etmek amacıyla Beyazıt Meydanı'nda toplandı.

Hınca hınç bir kalabalığın toplandığı meydanda şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Cami önünde toplanan kadınlı çocuklu kalabalık, İsrail aleyhinde sloganlar atıyor. Göstericiler "İstanbul'dan Gazze'ye direnişe bin selam" sloganları eşliğinde İsrail'i protesto ediyor.

Cenaze Namazı'nın ardından söz alan Ahmet Ağırakça konuşmasında, bu mücadele sadece bir haftalık olmadığını 40 yıldır devam ettiğini belirterek "hepiniz birer Selehaddin Eyyubisiniz, Meşal, Mazruk, İsrail'e karşı mücadele eden tüm Filistinliler birere Selehaddin Eyyubi" diye konuştu.

İhsan Süreyya Sırma, "Mısır'da bir Firavun var o bize engel oluyor yardım edelim. İsrail'e destek verenlere alışveriş ederek yardım etmeyelim" dedi.

Filistin Dostları da bir basın bildirisi yayınladı. Bildiride şu ifadelere yer verildi:

"İsrail uluslararası hukuku tanımaksızın terör uyguluyor. Kudüs'ü savunduğu için Filistin halkı, Batılı işbirlikçilerin gözünün öndünde saldırıya uğratılıyor. İsraill'le yapılan tüm askeri tatbikatlar, anlaşmalar iptal edilsin. Konya'daki havasahasının kapatılmalıdır. Hükümet de İsrail'in yaptıklarını soykırım olarak ilan etmelidir. Başbakan ve hükümet İsrail'e karşı somut birşeyler yapmalıdır. Hükümetten beklenen adalete uygun davranmaktır. Yoksa biz İsrail ile yapılan anlaşmarı kamuoyuna duyuracağız" denildi.

Şu sıralar da Ekrem Kızıltaş bir konuşma yapıyor.

TİMETÜRK

Sürecek...
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri