Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Önce Öldür Sonra Üzül!'

17 Haziran 2008 / 08:04
Tapu çetesinin lideri Çetin Acar'dan polise traji komik ifadeler.
Gyrimüslim ve kimsesiz vatandaşların mülklerine işkence ve cinayetle el koyan tapu çetesinin lideri Çetin Acar polisteki ifadesinde suçlarını kabul etti. İfadesinde kurbanları için üzüldüğünü söyleyen Acar, haftada birkaç kez gömüldükleri yere giderek dua ettiğini de öne sürdü. Acar, Şemsettin Geçgil ile Fikriye Geçkil'i kaçırıp mallarına el koymak istediklerini anlatırken, olayı şöyle anlattı:
"Şemsettin Geçkil'i Kumburgaz'daki villada tutuyorduk. Mallarını vermek istemedi. Bunun üzerine kardeşim Erkan Acar, onu boğarak öldürmüş. Olay benim dışımda gelişti. Sonra cesedi Yenice'de gömdük. Bundan dolayı çok pişman oldum. Haftada 2- 3 defa cesedi gömdüğümüz yere gidip dua ettim. Fikriye Geçkil de aç kaldığından dolayı komaya girdi, götürüp hastane yakınına bıraktık."

'EVLATLIK AL' TEKLİFİ

Beykoz'daki yalısına el koydukları Vanda Ayaşlı Esen'i Ermeni cemaatinden tanıdığını belirten Acar, "Vanda ile samimiydim. Onun evlatlığı olmak istedim. Ama kabul etmedi. Sonra yalısına el koyarak 6 milyon 500 bin YTL'ye sattık. Burdan kazandığım paradan birlikte çalıştığım her kişiye 100'er bin dolar dağıttım. Vanda'yı biz öldürmedik. Eceliyle öldü. Öldüğünde defin işleriyle bizzat ben ilgilendim" diye ifade verdi.

POLİS TARİHİ BELGELERİ ARIYOR

Öte yandan Bursa'nın İznik İlçesi'nde yaşayan ve kendilerinden 2 aydır haber alınamayan emlak zengini Emine ve Ahmet Refik Öner çiftinin, İstanbul'da çökertilen çetenin zanlıları tarafından öldürülme ihtimali gündeme geldi. Bu olasılık üzerinde duran Bursa polisi konuyla ilgili olarak İstanbul polisini uyardı. “Araştırmalarımız sonucunda yeni olaylar da ortaya çıkabilir” açıklamasını yapan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ise yaşlı yakınları olan vatandaşları tapudan kayıtlarını konrol etmeleri yönünde uyardı.

Bu arada Osmanlı Devleti'nde, Berlin Antlaşması'nı imzalayan kişilerden olan Sadullah Paşa'nın oğlu Halim Sadullah'ın eşi Vanda Ayaşlı Esen'in Fransız asıllı kontes olduğu öğrenildi. Vanda Ayaşlı Esen'in çete tarafından çalındığı ileri sürülen Beykoz'daki yalıdaki kasada Berlin Antlaşması ile ilgili belgelerin olduğu belirlenirken polis tarihi belgeleri ele geçirmek için araştırmalarını sürdürüyor.


TUTUKLANDILAR

Nöbetçi 9.Ağır Ceza Mahkemesi'nde sorgulanan şüphelilerden aralarında çete lideri Çetin Acar, sevgililerinden Figen Gençsoy ve Beykoz Tapu ve Sicil Müdürü Gülten Doğan Temur'un da bulunduğu 14 kişi tutuklandı. Ümraniye Tapu Müdür Yardımcısı T.T. ile A.P. isimli bir banka memuru ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


SEVGİLİYE 3 KATLI APARTMAN

Gayrimüslim ve kimsesiz vatandaşların işkence ve cinayetle binalarını gasp ettikleri iddia edilen tapu çetesinin gasp ettiği evlerden elde ettiği servet birer birer ortaya çıkıyor. Çete lideri Çetin Acar, Dr. Şemsiddin Geçgil ile ablası Fikriye Geçgil'in Cihangir'deki evi ile Vanda Ayaşlı Esen'in Beykoz'daki yalısından elde ettiği paralarla, Heybeliada'da önce lüks bir villa aldı. Eşi Nurcan Acar, ağabeyi Bülent Acar, kardeşi Erkan Acar ve yengesi Songül Acar'la bu villada kalan Çetin Acar, aynı adada ailesi için bir villa daha yaptırdı. Ancak henüz inşaat halindeki bu villanın tamamlanması operasyona takıldı. Çetin Acar'ın, Maltepe'de gasp ettiği üç katlı, dokuz daireli bir evin tapusunu da sevgilisi olduğu iddia edilen Figen Gençsoy'un üzerine yaptırdığı belirlendi.

ESEN'İ İKNA EDEMEDİ

Sevgilisi Figen Gençsoy'u eşi olarak tanıtan Acar, Vanda Ayaşlı Esen'in güvenini kazanmaya çalıştı. Esen'le samimi olan Acar, kendisini evlatlık olmaya ikna edemedi ve bunun üzerine yalıyı üzerine aldı. Acar, yalıyı daha sonra 6.5 milyon YTL'ye boksör Ahmet Cömert'in oğlu işadamı Atilla Cömert'e sattı.

CERRAH'TAN UYARI

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, “Araştırmalarımız sonucunda yeni olaylar da ortaya çıkabilir” dedi. Cerrah, vatandaşlara şu uyarıyı yaptı: “Malı olan yaşlı kişilerin yakınları gidip tapudan kayıtları kontrol etmeliler. Ayrıca banka kasalarında mal varlığı olanlar, yaşlılar, kimsesiz olanlar da avukatları ve yakınları kanalıyla bunları kontrol ederlerse yeni olaylarla da karşılaşabileceğimizi tahmin ediyorum.”


İşte çetenin çetelesi

Tapu çetesinin karıştığı belirlenen olaylar şöyle:


Kaçırılan İ.A. Mersin'de, 8 ay zorla alıkonuldu. Annesi Vanda Ayaşlı 20 Mayıs 2007'de şüpheli şekilde öldü. Ölmesinden 6 gün önce Beykoz'daki yalısı devredilerek gasp edildi.

Şemsettin ve Fikriye Geçgil kardeşler öldürüldü, Yeniköy'deki gayrimenkulları gasp edildi.

A.K.'nin Gebze'deki arazisi sahte vekaletname ile tapuda satıldı.

C.Y, kendilerini polis olarak tanıtan çete elemanları tarafından kaçırılmak istendi.

N.A.K. isimli vatandaşın Tarabya'daki 25 dönüm arsası ve diğer gayri menkulleri hileli bir şekilde çete tarafından gasp edilmeye çalışıldı.

G.E ve K.H., gasp edilemeye çalışıldı.

N.Ç'nin vefat eden annesinin dükkanlarının veraset yoluyla üzerlerine geçirmeye çalıştılar.

Y.D.'nin gayrimenkulüne el konuldu.

M.F.O. ve İ.Y.'ye silah zoruyla imza attırıp gayri menkullerine el koydular.

M.U. isimli şahıs gayri menkulleri resmi evrakta sahtecilikle dolandırıldı.

G.K. adlı vatandaşın gayrimenkullerine 2004'te el koydular.
Kaynak:
Bu haber toplam 6390 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri