Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yürütmenin yerine mi geçmek istiyor?

08.02.2010 17:08
Danıştay’ın YÖK’ün üniversiteye girişte farklı katsayı uygulanmasına ilişkin kararının yürütmesini durdurmasına ÖNDER'den sert tepki:

Danıştay’ın YÖK’ün üniversiteye girişte farklı katsayı uygulanmasına ilişkin kararının yürütmesini durdurmasının ardından İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Başkanı Hüseyin Korkut basına yaptığı açıklamada şunları söyledi;

 

“İstanbul Barosu’nun YÖK'ün bu yeni kararının da iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle açılan dava sonrasında, Danıştay’ın yürütmeyi oy birliğiyle durdurmasını esefle karşılıyoruz. Öncelikle, İstanbul Barosu’nun durumdan vazife çıkartarak Danıştay’da yeniden dava açmasını hukuk ve adalet açısından son derece sakıncalı buluyoruz.

Türkiye’nin önünü açması ve gerginliklerin azaltılması yönünde misyon üstlenmesi gereken kurumlar maalesef, gerginliğe sebep olacak kararlara imza atıyorlar. Danıştay’ın katsayı konusunda verdiği ilk kararı da bu son kararı da hukuksuz buluyoruz. Millet çocuklarının öğrenimini ve geleceğini engelleme girişiminden başka bir şey olmayan bu kararı alan Danıştay’ı milletimize havale ediyoruz.

Sınav süreci bu kadar daralmışken ve başvurular neredeyse bitmişken, yüz binlerce genci ilgilendiren bu kararın alınması sistemi tıkayacak bir hale getirmiştir. Danıştay, milletle inatlaşarak nereye varmak istiyor? Yürütmenin yerine mi geçmek istiyor?”

 

Kaynak:
Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri