Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Baykal'dan Önder Sav'a ağır mesaj

31.08.2010 00:57
Baykal torunu sayesinde Twitter'e katıldı, ilk mesajları ise Önder Sav'a oldu. İşte Baykal'ın mesajları;

 

Deniz Baykal, torunu Mehmet'in de tavsiyesiyle Twitter'ı kullanan siyasetçiler kervanına katıldı. Kılıçdaroğlu'nun hemen ardından Twitter kullanmaya başlayan Baykal'ın ilk mesajları da yine parti yönetimine oldu. Baykal, siyasette dostluk ve erdem mesajları verdi. İşte Baykal'ın Twitter'deki ilk yorumları;

Deniz Baykal'da Twitter kullanan siyasetçiler kervanına katıldı. Baykal'ı takip edenlerin sayısı kısa sürede 130'a ulaşırken, kendisi henüz kimseyi takip listesine almadı. Baykal Twitter'daki ilk mesajlarında ise eski mesai arkadaşı Sav'ı hedef aldı ve isim vermeden çok önemli mesajlar iletti.

İşte o sözler:

"Esas olan ihanet değil, sevgidir. Esas olan dostluktur, esas olan vefadır, esas olan ilkelerinize yönelik kardeşliktir.

*Siyaset güven, vefa işidir. Dostluk, arkadaşlık, sevgi işidir. Sevgiyi ihmal etmeyeceksiniz, dostluğu ihmal etmeyeceksiniz.

*Siyasette vefa çok önemlidir. Dostlarını, beraber mücadele verdiğin yol arkadaşlarını hiçbir şekilde terk etmemek önemli bir erdemdir.

 

BAYKAL'I ÖZKAN İLE VURDU

Akşam gazetesine konuşan Önder Sav, Kılıçdaroğlu'nu övgüler yağdırırken Baykal'ı ise Hüsamettin Özkan ile olan görüşmesinden dolayı eleştirmişti. İşte Baykal'a ihanet  ettiği iddiasıyla partide bazı kesimler tarafından  Brütüs ilan edilen Önder Sav'ın o sözleri:

' Şunu söylemeliyim, Sayın Baykal'ın o görüşmeleri hoş değil. Geçmişe doğru bakın. Sayın Baykal, 'Kapımız herkese açık' dediği günlerde bir kişiyi hariç tutuyordu. O da Hüsamettin Özkan'dı. Açın o gazetelere bakın. "


*Umuyorum ki, Türkiye'yi idare edenlerin zihniyeti, millete bakış açıları değişecek. Milletin sorunları hak ettiği önemi o zaman kazanacak.

*Bu anayasa değişikliği korku değişikliği, telaş değişikliğidir. İktidarın gitmekte olduğunu gördüler, o sebeple bu değişiklikleri yaptılar.

*Türkiye'nin geldiği nokta iyi bir nokta değildir. Geleceğe yönelik umut veren, güven veren bir tablo değildir.

*Adana programımızdan sonra kesin olmamakla beraber Şanlıurfa programımız var. Arkadaşlar üzerinde çalışıyor. Detayları sizlerle paylaşırım.

*2 Eylül’de Türkiye’ye döneceğim. 4 Eylül'de saat 11.00’de Adana'da Genç İşadamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katılacağım.

*Mehmet'in tavsiyesi ile bu hesabı açtım. Fırsat buldukça sizlere buradan bazı konularla ilgili görüşlerimi belirteceğim.

*Torunum Mehmet'in üniversite kayıt işlemleri için eşim Olcay ve kızım Aslı ile birlikte ABD'de bulunuyoruz."


Baykal'ın Twitter adresi: http://twitter.com/denizbaykalchp

Bu haber toplam 2334 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri