Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sav'dan Baykal'ı yıkan açıklama

17.05.2010 12:34
CHP Genel Sekreteri Önder Sav yaptığı açıklamada, " CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini" bildirdi.

CHP'nin 22-23 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacak olağan genel kurultayında CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ı parti genel merkezindeki odasında ziyaret etti.

Sav ve Kılıçdaroğlu bir süre baş başa görüştükten sonra basına açıklama yaptılar. Önder Sav, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin şunları söyledi:
“53 yıllık siyasi geçmişi olan bir siyaset adamı olarak, CHP Gençlik Kollarından yetişen, kademe kademe bu partide pek çok görevi üstlenmiş olan bir siyasetçi olarak, aklımı, duygularımın önüne koyarak, ülkenin gerçeklerini görerek, partimizin içinde bulunduğu sıkıntıları değerlendirerek, önümüzdeki sürecin ne şekilde aşılması gerektiğini görerek, CHP Genel Sekreteri olarak, bu benim düşüncelerim diğer Merkez Yönetim Kurulu üyelerini bağlamaz, CHP Genel Sekreteri Önder Sav olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyorum.CHP'nin elinin kolunun bağlı olmadığı görüldü. Kurultay'da sayın Kılıçdaroğlu'nun etrafında kenetleneceğiz.”

Bu haber toplam 1228 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri