Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kazan Önder Sav'la ne görüştü?

23.07.2010 17:50
SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'a muhalif ekipte yer alan Şevket Kazan CHP Genel Sekreteri Önder Sav'la gizli bir görüşme yaptı.

SP'de yeni bir olağanüstü kongre süreci tartışılırken, SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'a muhalif ekipte yer alan Şevket Kazan CHP Genel Sekreteri Önder Sav'la gizli bir görüşme yaptı. HaBertaraf'ın aradığı Şevket Kazan görüşmeyi doğrularken, görüşmenin çok gizli yapıldığını ve bunun sızmasını hayretle karşıladığını ifade etti. Kazan, görüşme içeriğine ilişkin ise; CHP'nin "kongre partisi" olarak bilinmesi nedeniyle Önder Sav'la kongre usulüne ilişkin bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.

KURTULMUŞ'U DEVİRME TAKTİĞİ Mİ ALDI?

HaBertaraf'a konuşan SP'ye yakın kaynaklar, Şevket Kazan'ın Önder Sav'dan "adam devirme" konusunda taktik ve bilgi aldığını öne sürdüler. SP Kongresinde Numan Kurtulmuş'a bayrak açan ekipte yer alan Şevket Kazan, önümüzdeki günlerde yapılması tartışılan bir olağanüstü kongre için, Baykal'ı devirerek yerine Kemal Kılıçdaroğlu'nu getiren ve bunu da bir dergiye verdiği röportajında itiraf eden CHP Genel Sekreteri Önder Sav'dan taktik aldı.

ŞEVKET KAZAN SAV GÖRÜŞMESİ İÇİN NE DEDİ?

HaBertaraf'ın ulaştığı Şevket Kazan, Önder Sav'la yaptıkları görüşmeyi doğrularken, "Sayın Sav eski bir dostumuz ve aynı zamanda meslektaşımız. Kendileri kongre partisi olarak tanındıkları için, kongre konularında bilgi alışverişinde bulunduk. Kendileri sık sık kongre yapıyorlar. Biz de kongre sürecimizde herhangi bir usul hatası yapmamak için kendilerinin tecrübelerinden istifade etmek istedik. Bu görüşme Sayın Sav'la benim aramda yapılan kişisel bir görüşmeydi. Bunun size kadar ulaşmış olmasına hayret ediyorum" diye konuştu.

www.habertaraf.com

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri