Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Önder Sav'dan istifa resti !

10.10.2010 10:47
Ankara Milletvekili Ateş, "Baykal" deyince "Önder Sav" meydan okudu, istifa ederim dedi. İşte o diyalog;

CHP'nin Abant Kampı'naCHPGenel Sekreteri Sav ileAnkaraMilletvekili Ateş'in atışması damgasını vurdu. CHP Kampı'nın ikinci gününde son kurultayda PM'ye giren Enver Aysever'in “10. yıl marşını bırakıp , 100. yıl marşını bestelememiz lazım, andımız yerine Rakel'in mektubunu okutalım çocuklara” sözleri eleştiri konusu oldu.

İstanbul Milletvekili Ali Topuz, Baykal ekibinin eleştirilerine göndermede bulunarak “Yönetimi sık sık değiştirelim, parti içi demokrasiyi yaygınlaştırmış oluruz” dedi. Topuz, “Çarşafa rozet takarak ya da 10. yıl marşını söylemeyelim diyerek yenileşmeyi kanıtlamaya kalkışmaya ihtiyacımız yok” eleştirilerini de dile getirdi.

Edinilen bilgiye göre, Baykal'a en yakın isimlerden Yılmaz Ateş “Deniz Bey'e haksızlık ve saygısızlık yapılıyor. Nereye gitse, ‘onu karşılamayın' talimatı veriliyor, karşılayanlar görevden alınıyor” dedi. Genel SekreterÖnder Savbu sözlere “Böyle bir şey olmadı. Hala senden daha yakın arkadaşıyım. Benim bir tek kişiye Deniz Bey'le ilgili, şöyle yapın, böyle yapın, dediğimi ispatlarsanız istifa ederim” diye tepki gösterdi. Sav ayrıca “Seçime giderken kurultaya ihtiyaç yok” dedi.

Sav, PM üyesi Aysever'in sözleriyle ilgili olarak da adını anmadan “Bazıları haddini aşan konuşmalar yapıyor. Partinin çizgisinde değişiklik yok. Kemalist çizgimizden , ideolojimizden sapmamız, vazgeçmemiz sözkonusu olamaz. Kimse altı oktan bir ikisini kıramaz, buna izin vermeyiz” diye konuştu.

VATAN

Bu haber toplam 930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri