Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Onları sevindirmeyeceğim

10 Eylül 2008 / 17:25
Şehit Olan Jandarma Komando Er Ali Yüksel'in Babası Hüseyin Yüksel, "Oğlumun Acısını İçime Gömüyorum, Teröristler Sevinsin Diye de Ağlamayacağım" Diye Konuştu.
Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde teröristlerin açtığı taciz sonucunda göğsüne isabet eden mermiyle şehit olan Jandarma Komando Er Ali Yüksel'in babası Hüseyin Yüksel, ""Oğlumun acısını içime gömüyorum, teröristler sevinsin diye de ağlamayacağım" diye konuştu.

Oğlu Ali Yüksel'in usta birliğindeki 45 günlük asker iken şehit olmasına "Allah'ın takdiri" diyerek taziyeleri kabul eden acılı baba Hüseyin Yüksel, "Şehitlik bizim için büyük şeref" dedi.

Gözü yaşlı anne Fatma Yüksel ise şehit düşen oğlu için "Oğlumla her zaman gurur duydum." şeklinde konuştu.

45 günlük asker olan 20 yaşındaki şehit Jandarma Er Ali Yüksel'in baba evi, taziye için gelenlerle dolup taşıyor.

"Oğlumun acısını içime gömüyorum, teröristler sevinsin diye de ağlamayacağım" diyen baba Hüseyin Yüksel, "Vatan sağ olsun. Türkiye'nin de başı sağ olsun. Şehitlik Allah'ın takdiri. Vatan önünde bu durum bizim için şereftir. Biz acımızı içimize gömeceğiz. Başkaları sevinsin diye de ağlamayacağız." dedi.

Gözü yaşlı anne Fatma Yüksel ise "Ben oğlumla her zaman gurur duydum ve duymaya devam edeceğim. Oğlum şehit oldu. Vatan sağ olsun. Ancak içim yanıyor, içimi yaktılar. Allah'ta onların için yaksın." diye konuştu.

5 erkek, 7 kız toplam 12 çocuklu bir ailenin çocuğu olan şehit Jandarma Komando Er Ali Yüksel'in Şanlıurfa merkeze bağlı Vergili köyündeki baba evi taziye ziyaretleri için gelen gidenlerle dolup taşıyor.

Yüksel ailesi kurulan kıl çadırda ise taziyeleri kabul ediyor. (CİHAN)
Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri