Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Onur Öymen"in balyoz rahatsızlığı

27.02.2010 01:00
Balyoz'u Yavuz Selim Kurt'la tartışmayı reddeden Öymen programla yaptığı canlı bağlantıyı yarıda kesti.

Türkiye'de gündemin ilk sırasındaki yerini koruyan Balyoz darbe planı soruşturması yabancı basının da ilgisini çekmeye devam ediyor. Konuyu bütün taraflarıyla öğrenmeye çalışan uluslararası medya Balyoz'la ilgili farklı görüşlere yer veriyor.

İran devletinin İngilizce yayın yapan haber kanalı Press TV de Balyoz'la ilgi haber yapan kuruluşlardan biri. Press TV'nin bu akşam yayınlanan 'World News In Full' programında konuyla ilgili farklı görüşler bir araya geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen ve Siyasi Analist Yavuz Selim Kurt'un canlı bağlantılarla katıldığı programa Öymen damgasını vurdu. Balyoz'u Yavuz Selim Kurt'la tartışmayı reddeden Öymen bağlantıyı yarıda kesti. Programın başında Balyoz'la ilgili görüşlerini açıklayan Öymen, Kurt'un "Halk Onur Bey'in dediği gibi soruşturmalardan rahatsız değil. İnsanlar ordunun içinde cuntacı bir grup olduğuna inanıyorlar ve darbelerin sona ermesini istiyorlar" sözleri üzerine böyle bir tartışmaya hazır olmadığını söyleyerek bağlantıyı sonlandırmak istedi. Programın sunucu ise "Size görüşlerinizi açıklamak için söz vereceğimden emin olabilirsiniz" diyerek Kurt'tan konuşmasına devam etmesini istedi. Bu sırada Öymen bağlantıyı keserek programa bir daha bağlanmadı.

Programın geri kalanı ise Kurt'un 82 Anayasası ve darbe planları hakkındaki eleştiriyle geçti.

 

Bu haber toplam 1188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri