Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Operasyon değerlendirildi

15 Temmuz 2008 / 15:25
Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın İncebel Dağları Bölgesi'ndeki operasyonda aralarında üst düzey bir sorumlunun da bulunduğu toplam 22 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 11 Temmuz'da Şırnak'ın İncebel Dağları bölgesinde eylem hazırlığı içerisinde olan bir grup terör örgütü mensubu tespit edildiği ve söz konusu teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için anılan bölgede operasyon başlatıldığı hatırlatıldı. Operasyon bölgesindeki hedeflerin öncelikle Hava Kuvvetleri, daha sonra topçu ve silahlı helikopterler ile ateş altına alındığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:
“11-14 Temmuz 2008 tarihleri arasında devam eden operasyon sonucunda, aralarında üst düzey bir sorumlunun da bulunduğu toplam 22 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Ayrıca, güvenlik güçleri tarafından anılan terörist grubun üs bölgesine girilerek barınma yerleri tahrip edilmiş ve teröristlere ait önemli miktarda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Bölgedeki görevlerini tamamlayan birliklerimiz üs bölgelerine dönmüşlerdir. Güvenlik güçlerimiz tarafından terör örgütünün etkisiz hale getirilmesi faaliyetlerine devam edilmektedir.”
Kaynak:
Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri