Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Orda ne işeri vardı?

17 Temmuz 2008 / 13:37
Her ikisi de gazeteci kimliğiyle orada olduklarını iddia ettiler. Şimdi taraflardan biri geçmişi çabuk unuttu.
Aydınlık dergisi Taraf'a ağır bir şekilde yüklendi. Tuhaf olan ise bir ortak noktalarının olması. İki taraf da terör örgütü PKK'nın kamplarını ziyaret etmeleri. İşin trajik kısmı ise Aydınlık dergisinin geçmişteki benzer ziyareti unutmasıydı.

Aydınlık dergisi gazeteci kimliğiyle Türk savaş uçaklarının vurduğu Kandil'e giren iki gazeteciyi hedef gösterdi. Ahmet Altan ve Yamesin Çongar vurulan yerleri görüntülemiş yöneticilerle görüşmüştü.

Oysa suçladıkları ziyaretin daha çok tartışılanını liderleri Doğu Perinçek 1991 yılında yapmıştı. Üstelik Öcalan'dan gül alacak kadar samimiydi. Dahası sıraya giren teröristleri teftiş edecek kadar da içli dışlı görüntüler cabasıydı.

Pekrinçek'in Bekaa vadisindeki fotoğrafları uzun süre hafızalardan silinmedi.. Doğru dergisi adına Öcalan ile röportaj yapıyordu. Doğruydu çünkü o dönem Perinçek derginin genel yayın yönetmenliğini yapıyordu.

Perinçek gazeteci kimliğiyle kendini savunuyordu. Aynı düşüncelerle orada olan gazetecileri işbirlikçi yaftasını vurmaktan geri kalmadılar. Peki ya mazide kalan bu fotoğraflare ne demeli? Fotoğraflara bakın ve aradaki farkı sizler görün.
Kaynak:
Bu haber toplam 748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri