Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Org. Hilmi Özkök: 'Mecbur bırakıldım'

11.04.2010 11:47
Çetin Doğan ile polemiğe giren Org. Hilmi Özkök konuştu: "Konuşmak istemiyorum. Ama susunca da bu kez, ithamları kabul etmiş gibi algılanıyorsunuz"

 

Milliyet Gazetesi yazarı Fikret Bila'nın yazısında aktardığı demeçler....

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Arslan Güner, panel sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Güner’e, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan arasındaki tartışmayı nasıl değerlendirdiği soruldu. Güner, şu yanıtı verdi:
“Emekli komutanlarımızın kendi takdirleridir. Ama bize soruyorsanız; çok hoş bir şey olduğunu söylemek mümkün değil.”
Haber televizyonları, Güner’in bu sözlerini son dakika olarak geçtiler.

Özkök: Mecbur bırakıldım

Özkök Paşa, görüşmelerimizde bu tartışmalardan üzüntü duyduğunu daha önce söylemişti. Hilmi Özkök, dünkü konuşmamızda da, Güner’in yaptığı değerlendirmeyle ilgili olarak şöyle dedi:
“Tabii ki, böyle tartışmalar üzücü. Ben üzüldüğümü daha önce size de söylemiştim. Ancak, konuşmaya mecbur bırakıldım. Çünkü çok ağır ithamlar yöneltiyor. Konuşmak istemiyorum. Ama susunca da bu kez, ithamları kabul etmiş gibi algılanıyorsunuz. Sessiz kalınca, basında, şu hakkında şunlar söylendi, şu ithamlar yapıldı ve tekzip edilmedi, diye yazıyorlar.

Bu nedenle konuşmaya mecbur oluyorsunuz. Ben de mecbur bırakıldım. Çünkü çok ağır ithamlar yapıldı. Susmam bunları kabul etmem anlamında yorumlanacaktı.”

 
Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri