Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Org.Eruygur'un Yapmaya Çalıştığı Oyunlar

15 Temmuz 2008 / 09:06
Toplanan haberler, Akşam ve Ciner Grubu'nda yayınlanacak... Gökçek ve Erdoğan'ın arası açılacak..." Org. Eruygur'dan çıkan "iftira" planları..
Ergenekon'un darbe ortamı hazırlamak için kurduğu yasadışı Cumhuriyetçi Çalışma Grubu'nun medya aracılığıyla inanılmaz iddialar yayıp, halkın güvenini sarsmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

Belgeler Eruygur'un ofisinde ele geçirildi.Ergenekon soruşturma kapsamında tutuklanan emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi'ndeki ofisinde ele geçirilen belgelerde, Cumhuriyet Çalışma Grubu (CÇG) ile Sosyal Araştırmalar ve Strateji Geliştirme Merkezi (SESAR) arasındaki inanılmaz işbirliği ortaya çıktı.

Basına özel görev talimatı

Belgelerde, 28 Şubat'taki Batı Çalışma Grubu'nun (BÇG) yerini alan CÇG'nin, SESAR Başkanı İsmail Yıldız'a özel görev verdiği belirlendi. Ümraniye'deki el bombalarının bulunmasının ardından 18 Temmuz 2007'de gözaltına alınan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Yıldız, CÇG'nin talimatları doğrultusunda SESAR'da hükümeti hedef alan çalışmalara imza attı. Eruygur'un bilgisi dahilinde yapılan tüm özel görüşmelerde emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Yıldız'ın yapması gerekenleri detaylarıyla aktardı.

Uğur'un darbe öncesi ortamın oluşması için Yıldız'dan istediği taleplerinin başında, hükümetin İstanbul'da bulunan 2 ABD'li, 2 İngiliz ve 2 İsrailli'den oluşan bir komite tarafından yönetildiğini kamuoyuna inandırması geliyor. Yıldız, hükümet aleyhine toplanan bilgilerin Akşam Grubu ve o dönemde Turgay Ciner'in sahibi olduğu Sabah Grubu'nda yayınlanması için de talimat aldı.

Başbakan Erdoğan'ın Albayraklar ve irticai kesimlerle ilişkilerini ortaya koyan belgelerin temin edilmesi de Uğur tarafından istendi. Uğur'un en dikkat çekici talepleri arasında ise, Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in arasını açmak yer alıyor. AK Parti içindeki şantaja maruz kalan milletvekilleri hakkında da bilgi ve belge toplanması CÇG'nin talimatları arasında bulunuyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri