Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Örgüt Evine Askeri Araçla Destek

03.04.2010 23:13
Devrimci Karargâh örgütüyle ilgili Ankara Emniyeti'ne gelen mektup, Merter'deki hücre evine askeri araçla silah ve patlayıcı sevkiyatı yapıldığını iddia ediyor.

İhbarcı, örgütün Merter'deki hücre evine askeri araçla silah ve patlayıcı sevkiyatı yapıldığını iddia ediyor.
Ayrıca, örgüt yöneticisi Orhan Yılmazkaya'nın Bostancı çatışmasında öldürülmesinden sonra subayların kendisini yurtdışına kaçırdığını anlatıyor. Silahlı Kuvvetler içindeki cunta yapılanması tarafından yönlendirildiğine yönelik ilginç bilgiler yer alıyor. Devrimci Karargâh örgütü üyesi olduğunu anlatan ihbarcı, geçen yıl örgüt yöneticisi Orhan Yılmazkaya'nın Bostancı'daki silahlı çatışma sonucu öldürülmesinden sonra subayların kendisini yurtdışına kaçırdığını öne sürüyor. İhbarcının bir başka ilginç iddiası İstanbul'daki bazı villaların bahçelerine gömülü terör örgütü DHKP-C'ye ait silah ve mühimmatlarla ilgili. Bu mühimmatların kendilerine devredildiğini iddia ediyor. Merter'deki hücre evinin tarifini yapan ihbarcı, bu eve silah ve patlayıcı sevkiyatının askerî bir araçla yapıldığını savunuyor.

Halen bir Avrupa ülkesinde sığınmacı olduğunu anlatan ihbarcı, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: "Bizlere yeni hazırlanmış nüfus cüzdanları verildi, karayolu ile Avrupa'ya çıkacağımızı söylediler. Bir TIR ile Bulgaristan'a geçtik, buradan da Almanya'ya getirildik. Örgüt kendi militanlarını yurtdışına çıkartıyor ve burada askeriyede görevli subaylar kullanılıyor hatta İstanbul Emniyeti'nden de bazı polislerin bilgi verdiğini ben kendim bizzat biliyorum ki; Orhan Yılmazkaya'ya yapılan polis baskınından sonra bir polis yetkilisi, bizi arayarak hemen bulunduğumuz yeri terk etmemizi söyledi."

Kendilerine verilen telefonların son çare olarak kullanılması gerektiğinin tembih edildiğini belirten ihbarcı, "Numarasının hiç kimsede olmadığını belirtmişlerdi ama gelin görün ki; bunu bir güvenlik görevlisi arayıp operasyon olacağını bize söylüyor. Arayan kişi ya İstanbul Emniyet'ten ya Milli İstihbarat'tan ya da askerî alanda görevli bir kişi idi. Bunu yurtdışında örgütün Avrupa'daki yöneticisine sordum, o da doğruladı." diyor. Ergenekon örgütünün İstanbul ve çevresinde villa tipi evlerde silah, el bombaları, LAW silahları sakladığını anlatan ihbarcı, şöyle devam ediyor: "Bizlere söyleyerek almamızı sağladılar. Söyledikleri yerlerin çok az bir kesimi boş çıksa da çoğunluğundan çok sayıda mühimmat alındı ve çıkarıldı. Bu silahların bizden önce DHKP-C örgütüne de verildiği söyleniyor." Bir askerî yetkili tarafından çok miktarlarda askeriyeye ait silah, patlayıcı teçhizat verildiğinin anlatıldığı ihbarda şu ifadeler ise dikkat çekiyor: "Biz üstlerimize 'Neden biz bunlardan silah alıyoruz?' dediğimizde askeriye içerisinde solcu subaylar var, onlar bize destek sunuyorlar denildi ama görüyorum ki; bizi yurtdışına çıkartanlar da, bize silah mühimmat verenler de Ergenekon'un ta kendisi ve bu örgüt, Ergenekon ve PKK kontrolünde ve denetiminde bir yapı."

İstanbul'da eyleme geçmeye hazır 3'er kişiden oluşan 4 Devrimci Karargâh grubu olduğunu ve ellerinde İstanbul'un yarısını havaya uçuracak askerî mühimmat olduğunu anlatan ihbarcı, "Eğer İstanbul'daki hücre evleri değiştirmediyseler benim bildiğim bir tanesi Bahçelievler Camlıkahve durağına yakın bir yerde, diğeri de en çok mühimmatın tutulduğu yer, yani depo olarak kullanılıyor, Merter'de bir işyeri deposu. Bunların sorumluluğu Orhan Yılmazkaya'ya ve dediğim gibi asker olarak bildiğimiz görevliye aitti. Diğer hücre evlere silah ve patlayıcı teslimatı yapılacağı zaman bu kişi bazen askerî araçla teslimat yapıyordu Orhan'la birlikte ama şimdi nasıl yürütüyor bu işleyişi bilmiyorum." ifadelerini kullanıyor.
KAYNAK ZAMAN
 

Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri