Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Örnek Davranış

13 Ekim 2008 / 16:42
Çorum'da, yolcu olarak bindiği otobüste ceketi karışan Sakaryalı bir vatandaş ceketin içinden çıkan 5 milyar değerinde ziynet eşyalarını sahibine teslim etti.
Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde hamallık ve kalorifer bakımı gibi serbest meslekle uğraşan İbrahim Gökmen (42), Çorum'da bulunan anne ve babasını ziyaret ettikten sonra Adapazarı'na döndü. Yolcu otobüsünden Adapazarı'nda indiği sırada kendi ceketinin yerine başka bir yolcunun ceketini giyen İbrahim Gökmen ceketin cebinde bulunan 5 milyar değerinde 5 bilezik, 2 adet çeyrek altını görünce hemen ceketin sahibine ulaşmaya çalıştı. Otobüsten iner inmez firmayı arayarak ceketinin başka bir yolcu ile karıştığını söyleyen Gökmen, ceketin sahibine kısa sürede ulaştı. Ceketin sahibi ile görüşen Gökmen, bir arkadaşından ödünç araba alarak İstanbul'dan kalkan otobüsü Gümüşhane'ye hareket ettiği sırada Hendek ilçesinde bulunan tesislerde durdurmayı başardı.

Tesislere gelen Gökmen, kendisine ait ceketi içindeki ziynet eşyaları ile birlikte otobüs görevlisine teslim ederek kendisine ait ceketi aldı. Yanlışlıkla aldığı ceketi otobüs şoförü Nurettin Atalay'a teslim etti. Emaneti teslim alan Atalay da cep telefonu ile ceketin sahibi Yusuf Meray'ı (23) arayarak emaneti aldığını söyledi. Gümüşhane'den iş bulmak üzere İstanbul'a gelirken ceketi karışan Yusuf Meray'ın 3 ay önce evlendiği ziynet eşyalarının düğünde takılan takılar olduğu öğrenildi.

Emaneti teslim ettikten sonra mutlu olan İbrahim Gökmen de, "Ne zaman böyle bir durumla karşılaşsam hiç tereddüt etmem sahibine teslim ederim. Ceketin karıştığını anlayınca firmayı aradım. Bana ulaştılar. Emaneti sahibine teslim etmekten dolayı mutluyum" dedi.
Otobüs şoförü Nurettin Atalay da İbrahim Gökmen'i anlamlı davranışından dolayı tebrik ederek "Böyle insanlar da var. Helal olsun" diye konuştu.

Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri