Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ortadoğu müslümanları sokağa döküldü

30 Ocak 2009 / 00:40
Arap uydu televizyonları başbakanın Davos'taki tarihi açıklamalarını ard arda sık sık veriyor. Televizyonlara açıklamada bulunan Arap halkları, "Erdoğan artık bizim de başbakanımız" dedi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki tarihi konuşmasının yankıları devam ediyor. Sokaklara dökülen Arap halkları "Erdoğan Bizim de Başbakanımız" sloganları atıyor. Filistin'de insanlar, tarihi ana tanıklık için televizyonu bulunan evlere akın ediyor. Başbakan Erdoğan'a duaların edildiği gösterilerde Arap halkları, "Allah'ım bizi bu tarihi ana tanık kıldığın için sana binlerce kez şükrediyoruz" diye yakarıyor.

Türkiye'nin yakından tanıdığı Filistinli Öğretim Görevlisi Moin Naim, Gazze'deki duyguyu TİMETURK'e şöyle anlattı: "Filistinliler, bu ana tanıklık etmek için televizyonları olan evlerin önünde kuyruklar oluşturdu. İnsanlar birbirlerini tebir ediyor. İlk kez böyle bir lider görmenin heyecanını yaşıyor. Arap liderlerinin yapamadığını Erdoğan'ın yaptığını söylüyorlar. İlk defa bir lider uluslararası bir toplantıda, dünyaya gerçekleri haykırdı. Daha önceleri bizler dayak yiyor ve hem de İsrail'den özür diliyorduk. Bu yetmiyormuş gibi Arap liderleri İsrail'in zararlarını da karşılıyordu. Ama Allah'ü şükürler olsun ki, ilk kez dayak yediğimiz halde özür dilemedik. Onlara derslerini verdik ve bir lider dünyaya Filistin'in adına gerçekleri haykıdır. Artık hepimiz Erdoğanız ve Türkiyeyiz."

Araplar: Türk vatandaşı olmak istiyoruz

Şu an Gazze'de bulunan Yeryüzü Doktorlarından Mehmet Güllüoğlu TİMETURK'e oradaki duyguyu şöyle anlattı: "Gazze'de herkes bizleri tebrik ediyor. Cezayir asıllı Fransız bir doktor Türk vatandaşlığına beni alırmısınız diyor. Tarihe tanıklık ediyoruz. Filistin halkı başbakan Erdoğan başta olmak üzere Türk devletine ve milletine selam gönderiyor."


Kaynak:
Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri