Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ortalığı kana bulayan canlı bomba

23 Ağustos 2008 / 18:32
Mersin'de polisin ''dur'' ihtarına uymayarak otomobildeki bombayı patlatan teröristin kimliği belirlendi. İşte o teröristin fotoğtafı....
Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adana-Mersin Otoyolu Gözne çıkışında ihbar üzerine durdurulduktan sonra patlamanın gerçekleştiği otomobilde ölen teröristin, Şanlıurfa Siverek nüfusuna kayıtlı ''Kemal'' kod adlı Müslüm Güneşoğlu (28) olduğunu söyledi.

Ekizer, Güneşoğlu'nun 2004 yılında terör örgütüne katıldığının belirlendiğini ifade etti.Adana-Mersin Otoyolu Gözne çıkışında 19 Ağustosta, bir kişinin polisin ''dur'' ihtarına uymayıp devam edince ileri noktada güvenlik tedbiri alan polis barikatınca durdurulmak istendiği sırada, 27 J 6836 plakalı otomobildeki bombayı patlatması sonucu 13 polis memuru yaralanmıştı.

Mersin Valisi Aksoy, 20 Ağustosta yaptığı açıklamada, patlamanın meydana geldiği yerde yapılan incelemede bir kimlik bulunduğunu, bu kimliğin sahte bir kimlik olduğunun ortaya çıktığını belirtmiş, ölen kişinin gerçek kimliğine ulaşmak için Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerinin gerekli çalışmayı sürdürdüğünü açıklamıştı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri