Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oruç konusundaki düşüncelerini anlattı

01.09.2009 18:36
Galatasaray'ın efsanevi futbolcusu Hakan Şükür, Ramazan ayında sporcuların oruç tutması ile ilgili neler söyledi.
"Sporcu konsantrasyonunu nasıl sağlıyorsa öyle hareket etmelidir" diyen Şükür, "Her insan farklı şekilde motive olur. Ama maalesef bu konuyla ilgili farklı algılamalar var. Ama biz onlara bakmadan kendimize göre hareket etmeliyiz" diye konuştu.

Hakan Şükür, Esenler Karabayır Mahallesi'nde bir gecekonduya giderek, orucunu açtı. Ev sahipleriyle aynı sofrada iftar yapan Hakan Şükür, Ramazan bereketini paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Gazetecilerin 'Futbolcular Ramazan'da oruç tutmalı mı?' sorusunu efsane futbolcu, oruç tutmanın çok doğal bir ibadet olduğunu söyleyerek cevapladı. "Sporcu konsantrasyonunu nasıl sağlıyorsa öyle hareket etmelidir" diyen Şükür, "Her sporcunun farklı şekilde motive olur. Bazı insanlar her zamankinden daha çok Allah'ın yardımını isteyebilir. Bu konunun maalesef farklı algılandığı oluyor. Ama biz onlara bakmadan kendimize göre hareket etmeliyiz" diye konuştu.

İftar yemeğinin ardından konuk olduğu evden ayrılan Şükür'e mahalleli sevgi gösterisinde bulundu. Alkışlar eşliğinde otomobile binen Şükür, gösterilen yoğun ilgiden dolayı güçlükle mahalleden ayrıldı
Bu haber toplam 2196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri