Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Osman Kaçmaz Suç bastırdı

04.12.2010 08:54
Geçen hafta Hatay'da kaldığı otel odası polisler tarafından basılan Sincan Hakimi Osman Kaçmaz olayın ardından ilk kez konuştu.

Geçen hafta Hatay'da kaldığı otel odası polisler tarafından basılan Sincan Hakimi Osman Kaçmaz olayın ardından ilk kez konuştu. Kaçmaz, savcılık imzalı arama emrinin hukuki temelinin olmadığını iddia etti, mahkemeye başvuracağını söyledi.

Kayıp trilyon davasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yargılanmasını isteyen Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, bu kez bir baskın iddiasıyla gündeme geldi.

Hatay'da kaldığı otelde yabancı uyruklu kadınların alıkonulduğu ve uyuşturucu kullanıldığı ihbarıyla odasına baskın düzenlenen Kaçmaz, yargıya başvurmaya hazırlanıyor.

Kaçmaz, "Geçtiğimiz hafta sonu Hatay'da bulunduğum sırada iğrenç, alçakça, çirkin bir saldırıyla karşılaştım. Artık bu ülkede insanların hukuki güvenlikleri kalmamıştır. Bu tür haksız, hukuksuz saldırılan bir ülkede vatandaşın halini düşünmek istemiyorum. Türkiye hukuk devleti varlığını yitirip polis devleti haline dönüşmüştür." diye konuştu.

Osman Kaçmaz, baskın sırasında kullanılan savcılık imzalı arama emrinin hukuki temeli olmadığını ve baskını gerçekleştiren polislerin de suç işlediğini söyledi.

Kaçmaz, "Bana her zaman konukseverlik gösteren bu ilin vatandaşlarının emniyet ve siyasette bulunan ve bana komplo kuran şahsiyetlere gereken cevabı vereceklerine inanıyorum." dedi.

İlk fırsatta yeniden Hatay'a gideceğini vurgulayan Kaçmaz, Hatay'daki savcı ve polisler hakkında mahkemeye başvuracak


 
Bu haber toplam 1982 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri