Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ferda Paksüt'ten 'kafeden' savunma

25.03.2009 15:07
Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt, Ergenekon davasının 2. iddianamesinde kendisine yöneltine suçlamaya başkasının ağzından cevap verdi.

Ergenekon davasının ikinci iddianamesinde "Terör örgütüne bilerek yardım" yapmakla suçlanan Ferda Paksüt çok ilginç bir şekilde kendisini savundu.

CNNTürk muhabirinin Ankara'da tesadüfen bir kafede karşılaşıp canlı yayına aldığını söylediği Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt, hakkındaki suçlama ile ilgili, "Böyle bir şey beklemiyordum açıkçası" dedi ve mahkeme önünde kendisini savunacağını belirtti. paksüt, Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun bir yazısındaki, "Herkes suç işlemeyeceğini garanti edebilir ama hiç kimse yargılanamayacağını garanti edemez." sözleriyle açıklamasını noktaladı.


Ferda Paksüt Ankara'da bir kafeteryada tesadüfen karşılaştığı CNNTürk'ün canlı yayın ekibine şunları söyledi: "Biliyorsunuz ki cumhuriyet savcıları, her türlü iddianameyi ortaya koyabilirler. Bu kendilerinin görev ve yetkileri dahilindedir. Fakat bu iddiaların doğru olup olmadığına bağımsız yargımız karar verir. Suçlanan kişinin de kendini kanuni yollarla savunma hakkı vardır. Bu kişinin en temel kutsal anayasal hakkıdır. Ben de kendimi kanuni yollarla savunacağım. Böyle bir şey beklemiyordum açıkçası. Ama zaman içinde olayların gidişatına bakacağız. Geçenlerde Prof. Feyzioğlu’nun yazısında bir bölüm vardı. Çok hoşuma gitmişti. Bunu paylaşmak istiyorum; Herkes suç işlemeyeceğini garanti edebilir ama hiç kimse yargılanamayacağını garanti edemez."Kaynak:
Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri