Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pamukoğlu ile Taraf yazarı kapıştı!

23.11.2010 02:55
Taraf Yazarı Cemil Ertem ile HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu canlı yayında kapıştı...
Habertürk'te "füze kalkanı" ve son NATO zirvesinin masaya yatırıldığı Sansürsüz programında Taraf Yazarı Cemil Ertem ile HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu arasında ilginç bir tartışma yaşandı. Ertem, Pamukoğlu'nun siyasi ve ekonomik programını 'hayal' olarak niteleyince stüdyoda karşılıklı atışmalar yaşandı.

İktidara gelmeleri durumunda Türkiye'nin AB ile ilişkilerini donduracağını, NATO ile ilişkilerini gözden geçireceğini kaydeden Pamukoğlu'nun sözlerini Ertem, "hayal" olarak niteledi.

Enerji, tarım ve hayvancılıkta dışa bağımlılıktan Türkiye'yi kurtaracaklarını ileri süren Pamukoğlu'na Ertem, "Sizin bir alternatif ekonomik programınız var mı?" diye sordu. Ertem, "Ayakları yere basarak konuşmak gerekiyor. Oy oranını tahmin etmek zor ama bu söylemle belki binde bir oy alırsınız" deyince tartışma alevlendi.

Ertem'e "Bizim kültürümüzü, insanımızı tanıyor musun?" diye tepki gösteren Pamukoğlu, beş ay önce partilerinin oy oranının 5.2 olduğunu ileri sürdü.

Ertem, bu sözler üzerine "Cem Uzan'ı hatırlattınız" dedi. Pamukoğlu, "Cem Uzan'ı beğenmiyor musun? Yüzde 7 oy aldı. Sen bir parti kursana kaç oy alacaksın." şeklinde karşılık verdi. Ertem'in "Ben siyasetçi değilim" demesi üzerine de Pamukoğlu, "Siyasetçi değilsin ama siyasi konularda dilin pabuç gibi" sözleriyle Ertem'e tepki gösterdi.

İşte o anlar: Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri