Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Osmanlı'yı yeniden kuracağız"

12.07.2009 18:26
"Asacağız, keseceğiz" sözleriyle çok tartışılan Dursun Güneş yine konuştu
"Asacağız, keseceğiz" sözleriyle çok tartışılan Dursun Güneş yine konuştu

Hak ve Hakikat Partisi (HAK Parti) Genel Başkanı Dursun Güneş, ''Osmanlı ruhu ile gelip, bütün Türkleri, Ortadoğu'yu kapsayan Osmanlı İmparatorluğu'nu kuracağız'' dedi.

Dursun Güneş, partisinin Trabzon İl Başkanlığı binasının açılışında yaptığı konuşmada, ''Bizim davamız hak davası, zalime karşı, yapılan zulme karşı göreceğimiz hak davasıdır'' diye konuştu.

Gündemde Osmanlının yıkılışına neden olan irticai eylem planlarının bulunduğunu ileri süren Güneş, ''İrtica İslam, Müslümanlık olamaz. İrtica geri dönüş demektir. İslam bir evrensel dindir, İslam'a dönüş özüne dönüş demektir. İrtica özünden ayrılıp cahiliyeye dönmek demektir. İrtica cahiliyedir, karanlıktık, zillettir'' dedi.

Bütün dünyada Müslüman kanı akıtanların kan gölü içinde boğulacağını ifade eden Güneş, ''Biz HAK Parti olarak Osmanlı ruhu ile gelip, bütün Türk'leri, Ortadoğu'yu kapsayan Osmanlı İmparatorluğu'nu kuracağız. Başkanlık sistemini getirip bütün dünyayı kurtuluşa çağıracağız, Allah'ın yardımı ile bütün Müslümanları zulümden kurtaracağız'' şeklinde konuştu.
Bu haber toplam 1168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri