Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okul idaresinden ÖSS motivesi

05.06.2009 12:42
Nusaybin İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik ÖSS öncesi motivasyon etkinlikleri düzenleniyor.
Okul yöneticileri, eğitim sezonunun sona ermesi nedeniyle kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor. Film gösteriminden, müzik dinletilerine, sağlık ve eğitim alanlarında birçok konferansın yapılacağı etkinliklerde öğrencilerin ÖSS öncesi motive edilmesi amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün Evin Okulla Yakınlaşması ve Değişen Anne Baba Rolleri Projesi kapsamında düzenlenen kültür sanat günlerinden sağlıktan sanata birçok etkinlik yapılıyor.

'The İmam' filminin gösterimi ile başlayan etkinlikler, psikolojik danışman Volkan Ekmenli'nin, 'Ergenlik ve ergenlerle iletişim' konulu konferansıyla devam etti.

'Kelebekler sonsuz uçar' filminin gösterileceği etkinliklerde çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Yasin Tuğrul Karakuş, 'Toplu yaşam alanında hijyenin önemi' konulu konferans verecek.

Okul Müdürü Abdurrahman Yıldırım, öğrencileri anlamanın, sosyal etkileşimlerin sağlanabilmesi ve öğrencilerin okul ortamına alışabilmesi ile mümkün olacağını belirterek, bu nedenle sosyal etkinliklerin önemli olduğunu söyledi.

Etkinlikler 10 Haziran'da sona erecek.


Bu haber toplam 1564 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri