Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖSS'de devrim niteliğinde karar

15.07.2009 16:20
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, ÖSS'de meslek liseleri ile ilgili katsayı farklılığının giderileceğini açıkladı. Konunun ele alınacağı YÖK Genel Kurulu gelecek hafta yapılacak.

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, ÖSS’de katsayı farklılığının ortadan kaldırılacağını açıkladı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, önümüzde yıldan itibaren uygulanacak yeni üniversiteye giriş sistemiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Özcan, iki basamaklı olacak sistemin ayrıntılarının önümüzdeki hafta yapılacak YÖK Genel Kurulu’nda belli olacağını söyledi. YÖK Başkanı Özcan, toplantıda kat sayı uygulamasının ne olacağı da ele alınacak.

Kat sayının sınava etkisinin en aza indirilecek noktaya çekileceğini belirten Özcan, kaldırılma noktasına kadar geri çekileceğini kaydetti.

İmam hatipler dahil, meslek liseliler kendi bölümlerinin dışında bir bölümü tercih ettiklerinde puanları daha düşük bir katsayıyla çarpılıyordu.

Yeni sistemle birlikte öğrencinin puanında bölümü nedeniyle düşme olmayacak.

YÖK ''ÜNİVERSİTEYE GİRİŞTE UYGULANACAK YENİ SİSTEMİ'' GÖRÜŞECEK

YÖK Genel Kurulu, gelecek yıl uygulamaya konulacak üniversiteye girişte yeni sistemin ayrıntılarını görüşmek üzere gelecek hafta toplanacak.

Alınan bilgiye göre, YÖK Genel Kurulu üyeleri 21 Temmuz 2009 Salı günü YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında bir araya gelecek.

Toplantıda, gelecek sene üniversiteye girişte uygulanacak yeni sistem detaylarıyla ele alınacak.


Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri