Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Otobüste tv ve internet keyfi

14 Mayıs 2008 / 12:06
Otobüs firmaları uçak ve trenden yolcu kapmak için teknolojik yenilikler yapıyor.

Kimi firmalar uydu bağlantısı ile yolculara maç seyrettiriyor, kimi de otobüste chat keyfi sunuyor.

Uçak firmalarının fiyatlarını düşürmesi ve tren yolculuklarının konforu, rekabette geriye düşen şehirlerarası otobüs firmalarını harekete geçirdi. Yolcular, otobüsler için geliştirilen uydu sitemiyle artık istedikleri kanalı izleyebiliyor. Yüzlerce kanalın bulunduğu uydu yayınına sahip otobüslerde kimi takipçisi oldukları dizi filmleri, kimi de futbol karşılaşmalarını seçebiliyor.

DERBİYİ SEYRETTİLER

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Başkanı Mustafa Yıldırım, uygulamayı ilk başlattıklarında Fenerbahçe- Galatasaray kupa maçını yayınladıklarını belirti. Yıldırım, "Yolcularımız önce inanmadı, şaka yaptığımızı düşündüler. Maçı yayınlarken de banttan veriyoruz sandılar. Ama canlı olduğunu görünce tebrik ve teşekkür ettiler" diye konuştu.

OTOBÜSTE CHAT

Hatay'da ise şehirlerarası çalışan bir firma kurduğu kablosuz internetle yolcularına otobüste chat keyfini yaşatıyor. Yolculardan Nesrin Şen "Kimi zaman arkadaşlarımla otobüste sohbet ettim kimi zaman ise internette gazeteleri okudum. Göz açıp kaparcasına yolculuğum bitti. Bence güzel bir hizmet" dedi. Firmanın sahibi Murat Gündüz, "Uygulamamız çok sevildi" dedi.

Bugün - İrfan Dumlu / Haber7

Bu haber toplam 1210 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri