Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Otomobilde inanılmaz kampanya

11.02.2010 09:41
Satışları artırmak isteyen otomotiv firmaları inanılmaz kampanyalara imza atmaya başladı. Otomobil alan 10 bin kilometreye kadar yakıt bedava...

Danimarka'da araba acenteleri ilginç bir uygulamaya başladılar.

Araba satabilmek için müşterilere çeşitli imkanlar tanıyan acentelerden Peugeot firması, bir araba satın alana 10 bin kilometreye kadar benzin parasını Garanti ederek, benzin kartı vermeye başladı.

Danimarka'da 2007 yılı başından itibaren geçerli olan yasayla, firmalara rekabet şansı tanımak için satılan malın yanında hediye verme hakkı tanınmış ancak verilecek hediyenin cinsi ve gerçek değerinin açıkça belirtilmesi şartı konmuştu.

Peugeot firması sözcüsü Janne Bock „Danimarka'da araba satışlarında büyük düşüş yaşandı. Satışları arttırmak için hediye verme yöntemini tercih ettik. Zaten araba alacak olanlar uygulamadan çok memnunlar“dedi.

Diğer araba acenteleri de müşterilerine ücretsiz servis yada belirli bir süre ücretsiz tamir gibi sözler vermeye başladılar.

Tüketiciyi koruma Ombusmanında hukukçu Tina Dhanda, araba satın alacakların çok dikkatli olmaları ve verilen hediyelere kanmamaları gerektiğini belirterek, verilen hediye miktarının bir çok araba fiyatının içine ilave edildiğini söyledi.

Bu haber toplam 3316 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri