Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

OYAK ve Danıştay'a soruşturma

27.04.2010 09:02
Özel Yetkili Savcı Süleyman Pehlivan’ın yürüttüğü soruşturmanın OYAK Genel Müdürü emekli Albay Çoban ve Danıştay Genel Sekreter Yardımcısı Çakmak’ı da kapsadığı öğrenildi
Danıştay saldırısı davasının Ergenekon’la birleştirilerek İstanbul’a alınmasının ardından ortaya çıkan skandallar zincirine hergün bir yenisi eklenirken, saldırıdan bir gün önceye ait görüntülerin silinmesiyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma derinleşiyor. “Danıştay kameraları”yla ilgili soruşturmayı, Balyoz soruşturmasına da bakan özel yetkili Savcı Süleyman Pehlivan yürütüyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Danıştay’a güvenlik hizmeti veren OYAK’ın Genel Müdürü emekli Albay Orhan Çoban ve Danıştay Savcısı Sekreter Yardımcısı Engin Çakmak’ın da aralarında bulunduğu birçok kişi hakkında başlatılan “gizli” soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında ulaşılan ilk iddialara göre, Danıştay’a ait olan ve saldırıdan bir gün önceki kayıtların silindiği ve bazı boş kayıtlara da farklı isimler verildiği. “Cehennem Merdiveni” ve “Biletix” gibi isimlerin görüntülerin farklı yerlere ait olduğu imajını yaratmak amacıyla özellikle değiştirildiği öğrenildi.

Savcılık tarafından soruşturma derinleştirilirken, Beşiktaş Adliyesi’nde görevli adliye muhabirlerine Danıştay’daki OYAK Güvenliğe ait kamera kayıtlarına ilişkin Ankara polisini suçlayan ifadelerin yer aldığı e - posta gönderilmesi dikkat çekti. E-posta’yı gönderen kişi olaraksa, Ergenekon sanığı Vedat Yenerer’in avukatı Vural Ergül’ün yer alması dikkat çekti. Konuya ilişkin aradığımız Ergül, Ergenekon sanığı avukatı olarak neden böyle bir maili yaymaya çalıştığına yönelik sorulara yanıt vermedi.

STAR
Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri