Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öymen, CHP'nin neresinde?

22.11.2009 16:42
SHP lideri Hüseyin Ergün, CHP'li Onur Öymen'in Meclis'teki konuşmasına şok analiz.

SHP Genel Başkanı Hüseyin Ergün, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in Meclis'teki konuşmasına ilişkin, ''Öymen, CHP'nin tam kendisidir. İçlerinden böyle geliyor, Allah söyletiyor'' dedi.

 

Ergün, SHP Parti Meclisi ve İl Başkanları Toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

Seçimlerde uygulanan yüzde 10 barajını ve sadece TBMM'de temsil edilen partilere hazine yardımı yapılmasını eleştiren Ergün, bu partilerin seçim yarışına önemli bir avantajla başladığını savundu.

 

Ergün, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in ''Demokratik açılım'' görüşmelerindeki Meclis konuşmasını hatırlatarak, ''Öymen, CHP'nin tam kendisidir. İçlerinden böyle geliyor, Allah söyletiyor'' dedi.

 

Bir gazetecinin, ''Öymen'in konuşmasına ilişkin CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamayı hatırlatması'' üzerine, şunları söyledi:

 

''Kılıçdaroğlu'nun tavrını anlamak için partilerin çalışma mekanizmasına bakmak lazım. Eğer genel başkan tarafından seçiliyorsanız, genel başkanın tutumuna aykırı bir beyanda bulunmanız yanlıştır. Bulunduysanız size düzelttirirler.

 

Kemal Bey, Çağdaş Solda Büyük Buluşma girişimimizin başarıya ulaştığını hissederse bize gelecek, diye düşünüyorum. Biz de demokratik bir şekilde ön seçimlere girerek aday olacak ve inşallah yeniden, böyle de seçilecek. O zaman da dilinin ucuna ne geliyorsa onu konuşacaktır.''

 

Ergün, ''Bunu bir çağrı olarak algılayabilir miyiz?'' sorusuna karşılık, ''Bütün demokratlara, solculara, sosyalistlere sağdan soldan çağrıda bulunuyoruz. Demokrat olmak şartıyla herkese Çağdaş Solda Büyük Buluşma'nın kapıları açık olacak. Renk olsun diye değil, hakikaten beraber çalışmak için birleşmeyi gerçekleştirmek istiyoruz'' dedi.

 

Bu haber toplam 968 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri