Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oyunculuğa tövbeliyim

06 Ekim 2008 / 11:06
Müjde Ar, günümüzdeki dizi çekimlerinde yaşanan sıkıntılara değindi Artık dizi film tekliflerini kabul etmiyor. Ar'ı tövbe ettiren sorun ne?
Yönetmen Mustafa Altıoklar'ın Türkmax ekranında başlayan Sinemacı programının ilk konuğu Türk Sineması'nın önemli isimlerinden Müjde Ar oldu.

Eskiden 6 bölüm yayınlanan Aşk-ı Memnu'yu 8 ayda çektiklerini anlatan Müjde Ar, günümüzdeki dizi çekimlerinde yaşanan sıkıntılara değindi.

Müjde Ar, "6 bölümü 8 ayda çektik. Şimdi 90 dakikayı 5 günde çekiyoruz. Arada bir şeye çarpıyorum. 'Şu lambayı kaldırın' diyorum. 'O lamba değil ışıkçı' diyorlar. Düştü, bayıldı... Böyle şeyler oluyor ama ben tövbe ettim artık dizide mizide oynamıyorum" diye konuştu.

STÜDYO BASTIM

Müjde Ar, rol aldığı filmlerde başkasının kendisini seslendirdiğini ve bu durumdan rahatsız olarak dublaj yapılan stüdyoyu bastığını anlattı. Türk Sineması'nda kendi sesini kendisinin seslendirmesi konusunda bir ilke imza attığına değinen Ar, şöyle konuştu:

"Ben bastım stüdyoyu. İsmini söylemeyeceğim çok saygıdeğer dublaj sanatçısı hanımefendi çok kibar bir şekilde 'Bu da bizim ekmeğimiz, yani bizim alanımız' dedi... Ben de dedim ki, 'Vallaha ben oyuncuyum, siz bizim alanımıza karışmayın'. Galiba ilk olarak benim, ısrarla konuşan oyuncu."

ÇOK AÇ KALDIM

Ertem Eğilmez'in hayatında önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Müjde Ar, 12 yıl boyunca onunla çalıştığını, senaryo grubunun içinde yer aldığını ve senaryoyu analize etmeyi, bir oyuncunun nasıl oynaması gerektiğini böylelikle öğrendiğini belirtti.

Ar, "Bana dedi ki, 'Oyuncu dediğin 24 saat sinema düşünecek ve ölünceye kadar da başka bir meslek düşünmeyecek, aç kalsa bile'... Ben çok aç kaldım sinema mesleğinde. Sinemada para mara yoktu" dedi. (Televizyongazetesi)
Kaynak:
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri